Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Archeolodzy poszukają szczątków po katastrofie w Smoleńsku

0
Podziel się

Generał Parulski ma głębokie przeświadczenie, iż na miejscu katastrofy ciągle można znaleźć szczątki samolotu, szczątki ciał jego pasażerów i ich rzeczy osobiste.

Archeolodzy poszukają szczątków po katastrofie w Smoleńsku
(PAP/Leszek Szymański)
bDziGAWJ

Polscy archeolodzyjeszcze we wrześniu udadzą się na miejsce katastrofypod Smoleńskiem. Poinformował o tym Naczelny Prokurator Wojskowy, generał Krzysztof Parulski.

Generał wyjaśnił, że do Smoleńska uda się prokurator z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wraz z 3-osobowym zespołem specjalistów, kierowanych przez dyrektora Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Mają oni określić, czy warunki pozwalają na dokonanie specjalistycznych oględzin miejsca katastrofy.Parulski wyraził przekonanie, że specjalistyczne oględziny wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

bDziGAWL

POSŁUCHAJ GENERAŁA PARULSKIEGO:

Generał Parulski ma głębokie przeświadczenie, iż na miejscu katastrofy ciągle można znaleźć szczątki samolotu, szczątki ciał jego pasażerów i ich rzeczy osobiste.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t95539.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/kaczynski;prawda;o;katastrofie;musi;kogos;obciazyc,177,0,680113.html) Kaczyński: Prawda o katastrofie musi kogoś obciążyć

Naczelny Prokurator Wojskowy powiedział, że wrak prezydenckiego Tu-154 znajduje się w gestii Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego. Komitet zapewnił generała Parulskiego że wrak, leżący na lotnisku w Smoleńsku, zostanie przykryty brezentem i ogrodzony. Do tej pory tego nie zrobiono, ale strona rosyjska ma w najbliższym czasie rozpocząć prace.

bDziGAWR

Prokuratura Generalna zaprzeczyła informacjom, jakobystrona rosyjska zakończyła śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.Na konferencji prasowej wyjaśniono, że swe prace kończy rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, który przygotowuje się do opracowania raportu końcowego. Śledztwo rosyjskiej prokuratury jest natomiast kontynuowane.

Parulski powiedział, że Polska realizuje wnioski o pomoc prawną, składane przez stronę rosyjską. Wnioski, wysłane w maju, dotarły jednak do polskiej prokuratury wojskowej dopiero w sierpniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t100232.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;przekazali;dokumenty;pis;to;wciaz;za;malo,223,0,679391.html) Rosjanie przekazali dokumenty. PiS: To wciąż za mało! Według PiS brakuje wielu kluczowych materiałów m.in. czarnych skrzynek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t96214.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;przekazali;dokumenty;kilku;waznych;brakuje,180,0,679092.html) Rosjanie przekazali dokumenty, kilku ważnych brakuje Klich: Nie dostaliśmy zapisów z wieży kontrolnej w Smoleńsku. Prokurator: Śledztwo jest już na półmetku.
bDziGAWS
bDziGAXm
KOMENTARZE
(0)