Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arłukowicz: Nie było projektu głębokiej reformy służby zdrowia

0
Podziel się:

SLD nie zgadza się na naprawę służby zdrowia przez komercjalizację szpitali.

Arłukowicz: Nie było projektu głębokiej reformy służby zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł SLD Bartosz Arłukowicz wyraził nadzieję, że rządowy pakiet ustaw zdrowotnych doprowadzi do autentycznej reformy w służbie zdrowia. Sejm rozpoczyna dziś pracę nad pakietem. W zamierzeniach minister zdrowia Ewy Kopacz, ma on poprawić sytuację służby zdrowia.

Poseł Arłukowicz powiedział w programie _ Gorący Temat _ w Programie Drugim TVP, że do tej pory rząd nie reformował tej dziedziny. W jego opinii, gabinet Donalda Tuska miał tylko jedną odpowiedź na problemy służby zdrowia.

- _ Głęboka, prawdziwa reforma służby zdrowia wcześniej, czy później będzie bolesna dla pacjenta. Ta formacja polityczna ma do wyboru, albo podejmuje się głębokiej reformy, albo kosmetycznych zmian. I tak naprawdę projektu głębokiej reformy służby zdrowia nie było w ostatnich trzech latach. Jeżeli jedyną metodą na naprawę służby zdrowia w Polsce ma być komercjalizacja szpitali to ja się na to nie zgadzam _ - powiedział poseł SLD.

Rządowego pakietu bronił poseł Maciej Orzechowski z PO. Podkreślał, że autorzy ustaw uwzględnili niektóre uwagi opozycji.

- _ W ustawie o działalności leczniczej mówimy: te szpitale, które radzą sobie z zadłużeniem, które wychodzą na plus, moga mieć formę samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Ponieważ w ramach oddłużania szpitali rząd wpompował publiczne pieniądze w wysokości 10 miliardów złotych i dalej częśc placówek świetnie sobie radzi, a część tonie w długach _ - stwierdził poseł Orzechowski.

Obaj posłowie wyrazili nadzieję, że w kluczowych sprawach dotyczących służby zdrowia uda się porozumieć.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t85796.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/resort;zdrowia;ma;plan;samorzady;splaca;dlugi;szpitali,218,0,674778.html) Resort zdrowia ma plan: samorządy spłacą długi szpitali To drugie podejście Ewy Kopacz do reformy systemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t112503.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zmienia;ustawy;zdrowotne;lekarze;krytykuja,201,0,690889.html) Rząd zmienia ustawy zdrowotne. Lekarze krytykują Pakiet ustaw dotyczących m.in. przekształcenia szpitali w spółki, zmian w kształceniu medyków oraz sposobów dochodzenia odszkodowań przyjąć ma dziś Rada Ministrów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t85720.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlugi;szpitali;rosna;na;tym;niezle;mozna;zarobic,226,0,684514.html) Długi szpitali rosną. Na tym nieźle można zarobić Przeterminowane zobowiązania szpitali wzrosną w tym roku do 3 mld zł. Na ich restrukturyzacji coraz więcej zarabiają prywatne firmy.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)