Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tymoszenko
26.05.2011 14:25

Ashton grozi Ukrainie. Staje za Tymoszenko

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton przestrzegła przed wybiórczym uciekaniem się do środków sądowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komentując wtorkowe zatrzymanie byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton przestrzegła przed wybiórczym uciekaniem się do środków sądowych i wezwała do zapewnienia przejrzystości działań wymiaru sprawiedliwości.

_ - UE z bliska śledzi rozwój wydarzeń w sprawach Julii Tymoszenko i innych byłych członków ukraińskiego rządu _ - głosi czwartkowy komunikat rzecznika Ashton, w którym podkreśla on zaniepokojenie sygnałami, że za działaniami wobec Tymoszenko kryją się polityczne motywy.

_ UE będzie nadal podkreślać, że ukraińskie władze mają szanować rządy prawa, w tym (gwarantować) sprawiedliwe, bezstronne i niezależne procesy. Odnotowujemy, że może powstać wrażenie, iż środki sądowe są używane w sposób wybiórczy i podkreślamy konieczność zapewnienia maksimum przejrzystości śledztw i procesów _ - podkreślono w komunikacie.

Przypominając trwające rozmowy o nowej umowie o stowarzyszeniu UE-Ukraina, rzecznik Ashton dodał, że przestrzeganie tych zasad jest szczególnie ważne w kraju, z którym UE chce pogłębić polityczne stosunki. Wskazał także, że Ukraina sprawuje obecnie przewodnictwo w Radzie Europy, czyli organizacji, której głównym celem jest propagowanie wysokich standardów ochrony praw człowieka, demokracji i rządów prawa.

Zatrzymanie Tymoszenko

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;zatrzymana;trafi;do;aresztu,27,0,837403.html) Tymoszenko zatrzymana. Trafi do aresztu? Prokuratura bada sprawę ewentualnych malwersacji finansowych dokonanych w czasie, gdy Julia Tymoszenko kierowała rządem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t94076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy;protestuja;przeciw;podwyzkom,171,0,832683.html) Ukraińcy protestują przeciw podwyżkom Protestujący zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, 14 czerwca znów zbiorą się przed Radą i będą się domagać ustąpienia premiera Azarowa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/umowy;tymoszenko;pod;lupa;sledczych,146,0,810386.html) Umowy Tymoszenko pod lupą śledczych Ukraińska prokuratura generalna wszczęła kolejne śledztwo przeciwko byłej premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;parlamencie;siedza;same;wykidajly,150,0,802454.html) "W parlamencie siedzą same wykidajły" Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko ostrzegła Brukselę przed niechcianymi gośćmi, którzy mogą pojawić się w Unii Europejskiej.
Tagi: tymoszenko, zatrzymanie, ukraina, ashton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz