Notowania

assange
13.01.2011 13:10

Assange skompromituje Murdocha?

Właściciel portalu Wikileaks część dokumentów zostawił sobie jako polisę ubezpieczeniową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange twierdzi, że jest w posiadaniu kompromitujących w treści amerykańskich depesz dyplomatycznych odnoszących się do operacji medialnych magnata prasowego Ruperta Murdocha.*

Assange powiedział w wywiadzie dla tygodnika _ New Statesman _, że wstrzymał publikację tych depesz na wszelki wypadek i traktuje je jako rodzaj polisy ubezpieczeniowej, gdyby coś mu się miało stać - np. gdyby został wydany władzom szwedzkim, lub gdyby jego życie znalazło się w niebezpieczeństwie.

_ - Jeśli mnie, lub Wikileaks coś się stanie, to dokumenty zatrzymane jako polisa ubezpieczeniowa zostaną opublikowane _ - zagroził Assange.

Wikileaks jest w posiadaniu ok. 250 tys. dyplomatycznych depesz USA, z czego opublikowanych zostało dotąd niespełna 2,5 tys.

_ - Około 500 depesz odnosi się do organizacji medialnej i są wśród nich depesze na temat Murdocha oraz jego News Corp. _ - ujawnił 39-letni Australijczyk, nie podając żadnych konkretów.

Wcześniej Assange groził opublikowaniem tajnych materiałów na temat jednego z największych banków USA (prawdopodobnie chodzi o Bank of America), ale jak dotąd tego nie zrobił.

Założyciel Wikileaks, przebywający w Wielkiej Brytanii w areszcie domowym, odrzuca szwedzkie oskarżenia o przestępstwa seksualne i broni się przed ekstradycją do Szwecji w obawie, że stamtąd zostanie wydalony do USA i skazany na długoletnie więzienie. Początek postępowania ekstradycyjnego wyznaczono na 7 lutego.

Murdoch stoi na czele globalnego imperium mediów. Jest m.in. właścicielem gazet w Australii, USA i W. Brytanii, stacji telewizyjnych w Chinach i USA oraz portalu internetowego MySpace. Obecnie magnat zabiega o przejęcie brytyjskiej telewizji satelitarnej BSkyB, której jest udziałowcem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t128696.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/assange;nie;zostanie;wydany;na;razie,214,0,751318.html) Assange nie zostanie wydany. Na razie Londyński sąd sprawę ekstradycji twórcy portalu Wikileaks odłożył do lutego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t125410.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zalozyciel;wikileaks;napisze;autobiografie;bo;musi,182,0,743606.html) Założyciel Wikileaks napisze autobiografię. Bo musi Julian Assange podpisał umowę z wydawcami. Za książkę dostanie w przeliczeniu około miliona euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t83420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;chca;powstrzymac;wikileaks,10,0,740106.html) Amerykanie chcą powstrzymać Wikileaks Biden: Spróbujemy zablokować publikację dokumentów dyplomatycznych przez portal.
Tagi: assange, wikileaks, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz