Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak hakerski na internetowe strony rządowe

0
Podziel się:

Do ataku doszło w dniu 63. rocznicy rozpoczęcia wojny koreańskiej (1950-53), w wyniku której doszło do podzielenia Półwyspu Koreańskiego.

Atak hakerski na internetowe strony rządowe
(zmeel/iStockphoto)
bETuVVzF

Władze Korei Południowej ogłosiły alarm w związku z najpewniej skoordynowanym atakiem hakerskim, do którego doszło dziś rano na strony internetowe kilku instytucji rządowych, kancelarii prezydenta i południowokoreańskich mediów.

_ Rząd potwierdza, że nieznani hakerzy przeprowadzili atak cybernetyczny, w wyniku którego nie działa kilka stron internetowych, w tym kancelarii prezydent _ Park Geun Hie - poinformowało ministerstwo nauki. Ponadto zostały zaatakowane strony urzędu Koordynacji Polityki Rządowej, a także serwery niektórych mediów.

Do ataku doszło w dniu 63. rocznicy rozpoczęcia wojny koreańskiej (1950-53), w wyniku której doszło do podzielenia Półwyspu Koreańskiego.

bETuVVzH

Jak podaje BBC, na zaatakowanych stronach pozostawiono _ anonimowe wiadomości _ wychwalające przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una, a także informacje, że ataku dokonał ruch Anonymous. Tymczasem Anonymous zaprzeczył na swym oficjalnym profilu na Twitterze, jakoby był zaangażowany w atak. Wcześniej Anonymous twierdził, że zniszczył na portalach społecznościowych profile powiązane z Koreą Północną w ramach Operacji Uwolnić Koreę (ang. Operation Free Korea).

Według południowokoreańskiej agencji prasowej Yonhap również kilka stron internetowych w Korei Płn. zostało zaatakowanych przez hakerów. Strony internetowe północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA, dziennika _ Rodong Sinmun _ i portalu _ Naenara _ nie działały we wtorek rano.

20 marca br. doszło do cyberataków na sześć południowokoreańskich banków i nadawców radiowo-telewizyjnych. Awaria systemu spowodowała przerwę w dostępie do usług bankowości elektronicznej, bankomatów oraz uniemożliwiła korzystanie z kart płatniczych. Mimo ataku na sieci komputerowe niektórych telewizji, stacje te nie przerwały nadawania programów. Według urzędu nadzoru radiofonii i telewizji w Seulu ataki nadeszły z Chin, ale nie wiadomo dokładnie, kto za nimi stał.

Do największego ataku cybernetycznego na Koreę Płd., o który obwiniane są władze w Phenianie, doszło w 2011 roku; atak trwał 10 dni.

bETuVVzN
Czytaj więcej w Money.pl
Hakerzy zaatakowali premiera, który jest gejem Di Rupo powiedział, że nie zdecydował jeszcze, czy złoży skargę w sprawie włamania do skrzynki mailowej.
Dziś świętują, a kiedy zaatakują? Świat czeka w napięciu Korea Północna obchodzi rocznicę urodzin Kim Ir Sena. Eksperci twierdzą, że może to być pretekstem do odpalenia rakiet.
Kraj zaatakowany przez hakerów. Będzie gorzej Propalestyńscy hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali, zgodnie z zapowiedzią, izraelskie portale internetowe. Dotychczas udało im się wyrządzić niewiele szkód - informują izraelskie media.
bETuVVAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)