Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na Izrael. Rakiety pochodziły z Libii

0
Podziel się:

Rakiety, jakie wystrzelono w tym miesiącu z terytorium Egiptu na izraelski port Ejlat nad Morzem Czerwonym, zostały przemycone z Libii.

Atak na Izrael. Rakiety pochodziły z Libii
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bEDbxkwR

Rakiety, jakie wystrzelono w tym miesiącu z terytorium Egiptu na izraelski port Ejlat nad Morzem Czerwonym, zostały przemycone z Libii - powiedział agencji Associated Press zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel władz wojskowych Izraela.

Izrael twierdzi, że na Ejlat spadły co najmniej dwa pociski rakietowe, ale nikt nie odniósł obrażeń. Egipt zaprzecza, by rakiety wystrzelono z jego terytorium.

Jak zaznaczył rozmówca agencji AP, Izrael uważa, że rakiety zostały skradzione z libijskiego składu broni i przeszmuglowane do Egiptu. Dodał, iż libijskie rakiety przemycono również do Strefy Gazy, skąd w tym miesiącu wystrzelono je na Izrael.

bEDbxkwT

Izrael sądzi również, że do Gazy przemycono taktyczne pociski balistyczne Scud - powiedział przedstawiciel izraelskich władz.

Czytaj więcej o sytuacji Izraela
Iran chwali się bronią. Zagrozi Izraelowi? Irańska telewizja państwowa zaprezentowała po raz pierwszy podziemne silosy, które - według oficjalnego komunikatu - są gotowe do odpalania rakiet dalekiego zasięgu.
Izrael i Palestyna "chcą pokoju". Kto wierzy? Rozmówcami Netanjahu byli główny negocjator Saeb Erekat i szef tajnych służb Madżd Faradż.
bEDbxkxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)