Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bangladesz: Ponad 100 zabitych w pożarze w fabryce tekstyliów

0
Podziel się:

Walka z ogniem trwała około czterech godzin. Rano straż pożarna podała, że w spalonej budowli odnaleziono już co najmniej 121 ciał.

Bangladesz: Ponad 100 zabitych w pożarze w fabryce tekstyliów
(PAP/EPA)

W pożarze fabryki tekstyliów na przedmieściach stolicy Bangladeszu zginęło co najmniej 109 osób - podały władze w Dakce. Wcześniej informowano o 121 ofiarach śmiertelnych.

Według strażaków płomienie pojawiły się w sobotę wieczorem w dziewięciopiętrowym budynku fabrycznym, pełnym pracowników. Walka z ogniem trwała około czterech godzin. Rano straż pożarna podała, że w spalonej budowli odnaleziono już co najmniej 121 ciał.

Jednak po południu przedstawiciele lokalnych władz poinformowali, że wcześniej błędnie policzono liczbę ofiar. Z najnowszego bilansu wynika, że zginęło co najmniej 109 osób. Wśród ofiar są głównie kobiety. Kilka osób zginęło, skacząc z budynku.

Według świadków w fabryce przebywało ponad tysiąc osób.

Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru, który doszczętnie zniszczył fabrykę odzieży Tazreen Fashion, położoną około 30 km od Dakki. Jak podała agencja AFP, podobne zakłady często wyposażone są w wadliwą instalację elektryczną.

W fabryce Tazreen Fashion szyto ubrania na eksport do krajów zachodnich, m.in. dla holenderskiej firmy C&A - powiedział właściciel zakładu Delwar Hossain.

W Bangladeszu znajduje się 4,5 tys. fabryk odzieży. Kraj ten jest największym po Chinach eksporterem ubrań.

Czytaj więcej w Money.pl
Czwórka małych dzieci zginęła w pożarze Zapaliło się mieszkanie w wielorodzinnym domu w niemieckim Saarbruecken.
Pożar hali produkcyjnej w fabryce mebli Ponad 20 jednostek straży pożarnej gasi pożar w hali produkcyjnej fabryki mebli Nowy Styl w Jaśle.
Dramatyczny pożar pociągu. Już 47 ofiar Do co najmniej 47 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego pożaru jednego z wagonów pociągu w południowych Indiach.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)