Notowania

wybory w usa
11.11.2012 07:47

Barack Obama dostał truflę. Rekordowej wielkości!

Wielka biała trufla, ważąca 1,012 kg, została znaleziona we włoskim regionie Marche. Teraz trafi w ręce prezydenta USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wielka biała trufla, ważąca 1,012 kg, znaleziona we włoskim regionie Marche zostanie podarowana prezydentowi USA Barackowi Obamie z okazji jego reelekcji - postanowili wczoraj organizatorzy imprezy we Włoszech, na której została zaprezentowana.

Nadzwyczajny okaz szlachetnego grzyba, znanego pod łacińską nazwą tuber magnatum pico był największą atrakcją 47. edycji krajowych targów trufli w miejscowości Acqualagna niedaleko Pesaro. Jej wartości nie podano, ale jej cena może sięgać co najmniej kilku tysięcy euro.

Władze miasteczka, uważanego z racji odbywających się tam targów za _ stolicę _ trufli, wraz z właścicielem sieci sprzedaży najwyższej jakości włoskich produktów Oscarem Farinettim postanowiły przekazać ten niezwykły okaz do Białego Domu. Ceremonia wręczenia trufli-rekordzistki ma odbyć się 18 listopada. _ Mamy nadzieję, że prezydent odbierze ją osobiście _- powiedział Farinetti.

Burmistrz Acqualagna Andrea Pierotti przypomniał przy okazji, że w latach 50.białą truflę z jego miejscowości otrzymał ówczesny prezydent USA Harry Truman.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w USA. Nowojorczycy woleli Obamę Wybrany na drugą kadencję prezydencką Barack Obama zwyciężył także w stanie Nowy Jork, zdobywając 29 głosów elektorskich tego stanu.
Tak Amerykanie wybierają prezydenta - _ Nie ma drugiego kraju na świecie, w którym obowiązuje tak skomplikowany i dziwaczny system wyborczy _ - uważa profesor Longin Pastusiak, amerykanista.
Lepsze dane z USA pomogą Obamie? Pojawiły się wątpliwości Komentatorzy zwracają uwagę, że mimo większego optymizmu konsumentów, którzy więcej kupują, biznes powstrzymuje się na razie od inwestowania.
Tagi: wybory w usa, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz