Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barroso uzgodnił z Japończykami termin rokowań handlowych

0
Podziel się:

Japonia i UE postanowiły, że rozmowy zaczną się w 2011 r.

Barroso uzgodnił z Japończykami termin rokowań handlowych
(ec.europa.eu)

Japonia i Unia Europejska postanowiły na przyszłorocznym spotkaniu na szczycie przeprowadzić rozmowy na wysokim szczeblu, których celem ma być rozpoczęcie rokowań o współpracy w dziedzinie handlu - poinformowała w Seulu japońska osobistość oficjalna.

Porozumienie w tej sprawie zawarto podczas spotkania premiera Japonii Naoto Kana z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, które odbyło się na marginesie szczytu G20 w Seulu.

- _ Mamy nadzieję, że uzgodnimy z UE rozpoczęcie rozmów (handlowych) podczas przyszłorocznego regularnego spotkania na szczycie _ - powiedział Naoto Kan w relacji jego współpracownika Tetsuro Fukuyamy.

Reuters podkreśla, że japońskie firmy naciskają na swój rząd aby zawarł porozumienie z UE w celu wzmocnienia ich pozycji przetargowej wobec ostrej konkurencji ze strony Korei Południowej. Porozumienie handlowe Korei Południowej z UE wchodzi w życie w lipcu przyszłego roku.

UE domaga się aby Japonia ograniczyła administracyjne bariery ograniczające wymianę handlową natomiast Japonia dąży do kompleksowego uregulowania z UE kwestii ceł, głównie na samochody.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t75345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;ue;przygotowana;na;kryzys;irlandzki,226,0,709090.html) Merkel: UE przygotowana na kryzys irlandzki Obawy, że Irlandia ogłosi niewypłacalność wywołały rekordowy spadek euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t116034.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szczyt;g20;w;seulu;trudne;tematy;ostre;spory,93,0,708701.html) Szczyt G20 w Seulu. Trudne tematy, ostre spory Chiny ostrzegają prezydenta USA przed konfrontacją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/g20;chce;powstrzymac;wojne;walutowa,252,0,698108.html) G20 chce powstrzymać wojnę walutową Rządy mają zmierzać do _ bardziej rynkowego _ systemu walutowego.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)