Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

0
Podziel się:

Jan Paweł II zostanie beatyfikowany w 6. rocznicę śmierci lub dzień później.

Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011
(Eric Draper/public domain)

2 lub 3 kwietnia 2011 roku - tę datę beatyfikacji Jana Pawła II wymienili jako możliwą watykaniści Luigi Geninazzi i Andrea Tornielli. Wyznaczenie na 17 października kanonizacji 6 błogosławionych wyklucza beatyfikację papieża Polaka tego dnia.

Wcześniej datę 17 października wskazywano w mediach nieoficjalnie kierując się przypadającą dzień wcześniej 32. rocznicą wyboru Karola Wojtyły.
Luigi Geninazzi z katolickiego dziennika _ Avvenire _ powiedział, że w obecnej sytuacji przypuszcza, że Jan Paweł II zostanie beatyfikowany w 6. rocznicę śmierci lub dzień później, czyli w niedzielę 3 kwietnia 2011 roku.
_ - Oczekuję spokojnie tego terminu, nie spieszy mi się _ - zapewnił Geninazzi. Podkreślił, że można wręcz uznać za dobry znak to, że beatyfikacja nie odbędzie się już prawdopodobnie w tym roku. _ - To nie może być wyścig, nie można tworzyć wrażenia wielkiego pośpiechu i tego, że Jan Paweł II wyprzedził innych _ - mówił znany włoski publicysta.

Watykanista _ Il Giornale _ Andrea Tornielli powiedział zaś: _ Fakt, że nie będzie beatyfikacji 17 października nie oznacza wciąż - uważam - że nie dojdzie do niej w 2010 roku _.

_ - Chociaż być może po dzisiejszej informacji możliwa staje się data 2 kwietnia 2011 roku. Wszystko zależy od tempa procesu w sprawie cudu _ - dodał Tornielli, który 1 marca w Polsce zaprezentuje swą biografię Jana Pawła II pod tytułem _ Santo subito _.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)