Notowania

Przejdź na

Beatyfikacja papieża. Zabrakło miejsc dla pielgrzymów

Przedstawiciele polskiego duchowieństwa informują, że miejsca są jeszcze na kempingach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwa dni po ogłoszeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II nie ma już wolnych miejsc noclegowych w największych polskich domach dla pielgrzymów w Rzymie. Niektóre z nich stały się punktami informacyjnymi dla Polaków, którzy chcą przyjechać na uroczystości.

Natychmiast zarezerwowane zostały wszystkie miejsca w bardzo popularnym Domu Polskim przy via Cassia w Wiecznym Mieście. Komplet gości ma także Dom Pielgrzyma Sursum Corda, prowadzony przez ojca Konrada Hejmę. Nie ma również miejsc w hotelu niedaleko polskiego kościoła przy Placu Weneckim, w którym często zatrzymują się Polacy.

Podobna sytuacja jest w innych mniejszych domach i ośrodkach, dysponujących pokojami gościnnymi. Przedstawiciele polskiego duchowieństwa informują, że miejsca są jeszcze na kempingach w rejonie Wiecznego Miasta. Są one także w hotelach w samej włoskiej stolicy, w których cena za noc wynosi 80-100 euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t128771.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beatyfikacja;jana;pawla;ii;polacy;chca;brac;udzial,58,0,754234.html) Beatyfikacja Jana Pawła II. Polacy chcą brać udział 78 procent z nas jest zainteresowanych uczestnictwem w uroczystościach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t91492.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beatyfikacja;jana;pawla;ii;beda;dwa;miliony;ludzi,100,0,754020.html) Beatyfikacja Jana Pawła II. Będą dwa miliony ludzi Włoskie gazety zwracają uwagę na niezwykle szybkie tempo procesu beatyfikacyjnego.
Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, jan paweł ii, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz