Notowania

olechowski
11.05.2010 15:41

Będzie pierwsza debata: Jurek-Olechowski

Obaj kandydaci chcieliby jednak debatować też z Kaczyńskim, Komorowskim i Napieralskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(A. Marzec/olechowski.pl)

Kandydaci na prezydenta: Andrzej Olechowski i Marek Jurek umówili się na debatę. Ma się ona odbyć w niedzielę w Krakowie. Sztaby obu kandydatów dopinają organizację tej pierwszej debaty wyborczej w obecnej kampanii prezydenckiej.

Szef sztabu wyborczego Marka Jurka Robert Kuraszkiewicz poinformował, że sztaby wystąpiły razem do TVP, TVN i Polsatu z propozycją transmitowania debaty. Z tego powodu nieznana jest jeszcze konkretna godzina, o której rozpocznie się spotkanie ani inne szczegóły dotyczące debaty.

_ - Chcielibyśmy, żeby to było w Krakowie w godzinach popołudniowych _ - powiedział Kuraszkiewicz.

Z kolei szef sztabu Olechowskiego Robert Smoleń powiedział, że rozmowa będzie dotyczyć trzech kwestii: polityki zagranicznej, spraw konstytucji i _ sposobu organizacji państwa _ oraz gospodarki i spraw społecznych.

_ -To ma być debata bardzo dobrze usystematyzowana, która będzie zawierała zarówno swobodne wypowiedzi obu kandydatów, jak też odpowiedzi na pytania zadawane przez dziennikarza prowadzącego, oraz dialog między kandydatami _ - mówił Smoleń.

Obaj szefowie sztabów mają nadzieję, że debata Olechowski-Jurek zapoczątkuje cykl debat między kandydatami. Chcą, aby i Jurek, i Olechowski - już oddzielnie - zmierzyli się z Jarosławem Kaczyńskim, Bronisławem Komorowskim, Grzegorzem Napieralskim i Waldemarem Pawlakiem. Sztab Olechowskiego liczy ponadto na przynajmniej jedną debatę w gronie wszystkich 10 kandydatów na prezydenta.

Również kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek zwrócił się do Marka Jurka, Jarosława Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Kornela Morawieckiego, Grzegorza Napieralskiego, Andrzeja Olechowskiego i Waldemara Pawlaka _ z propozycją rozmów, których celem będzie wypracowanie rzeczowej i demokratycznej formuły debat wyborczych z udziałem wszystkich kandydatów zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Lepper: Wybaczam PKW, nie mam pretensji ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;wybaczam;pkw;nie;mam;pretensji,174,0,618926.html )
* [ Schetyna: Nasza kampania jeszcze nie ruszyła ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;nasza;kampania;jeszcze;nie;ruszyla,143,0,618895.html )
Tagi: olechowski, jurek, debata, prezydent, wybory, 2010, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz