Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie sądzony za próbę użycia broni masowego rażenia

0
Podziel się

Chciał wysadzić bombę na Manhattanie. Dostał 10 zarzutów.

Będzie sądzony za próbę użycia broni masowego rażenia
(PAP/EPA)
bCYBkyRN

Ława przysięgłych sądu federalnego postawiła w stan oskarżenia 30-letniego Fajsala Szazada za usiłowanie dokonania zamachu bombowego na nowojorskim Times Square.

Przeciwko pochodzącemu z Pakistanu Szazadowi, który w zeszłym roku uzyskał obywatelstwo amerykańskie, sformułowano 10 zarzutów, w tym próbę użycia broni masowego rażenia i próbę dokonania aktu terrorystycznego przy współdziałaniu z pakistańskimi talibami. W razie uznania go za winnego grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Według aktu oskarżenia, 1 maja tego roku Szazad zaparkował pojazd z umieszczoną w środku chałupniczej roboty bombą, zawierającą benzynę i propan, na Times Square, w sercu Manhattanu. Bomba jednak nie wybuchła. Zamachowiec został aresztowany dwa dni później na pokładzie samolotu odlatującego do Dubaju.

Szazad przedtem miał przejść przeszkolenie w sporządzaniu bomb w jednym z obozów talibów i Al-Kaidy w Pakistanie. Pakistańscy talibowie przyznali się do współuczestnictwa w przygotowywaniu zamachu.

bCYBkyRP

Po próbie zamachu amerykańskie władze dokonały szeregu obław w Nowym Jorku oraz w stanach Masachusetts, Maine i New Jersey zatrzymując kilkanaście osób. Aresztowań dokonały też współdziałające z Amerykanami władze pakistańskie.

ZOBACZ TAKŻE:

bCYBkySq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)