Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie starcie Miedwiediewa z Putinem?

0
Podziel się:

Z sondażu wynika, że po raz pierwszy w historii Rosji może dojść do drugiej tury wyborów prezydenckich.

Będzie starcie Miedwiediewa z Putinem?
(PAP/EPA)
bFfJpQjp

Z sondażu przeprowadzonego przez rosyjskie centrum Lewady wynika, że po raz pierwszy w historii Rosji może dojść do drugiej tury wyborów prezydenckich.

Dwaj najpoważniejsi kandydaci: prezydent - Dmitrij Miedwiediew i premier - Władimir Putin cieszą się niemal identycznym poparciem wyborców i obaj chcą ubiegać się o urząd prezydenta.

Wybory prezydenckie w Rosji zaplanowano na marzec 2012 roku.
Prezydentowi ufa 65 procent obywateli, a premierowi 70 procent. Miedwiediewa ponownie chciałoby widzieć na Kremlu 18 procent Rosjan, a Putina 27 procent. 25 procent uczestników sondażu zdecydowanie odrzuca obie te kandydatury.

bFfJpQjr

Do tej pory ani prezydent, ani premier nie ogłosili swoich decyzji w sprawie kandydowania. Dmitrij Miedwiediew przyznał w wywiadzie dla chińskich mediów, że chciałby i wkrótce podejmie decyzję.

Władimir Putin nie powiedział, że chce, ale zasugerował możliwość równoległego kandydowania z obecnym prezydentem. Rosjanie pytani o szanse obu polityków uważają, że na Kreml wróci Putin, ale dopiero po drugiej turze wyborów i to niewielką przewagą głosów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/miedwiediew;wyczysci;firmy;z;ludzi;putina,101,0,803941.html) Miedwiediew wyczyści firmy z ludzi Putina Miedwiediew polecił rządowi, by ten do końca czerwca wymienił wicepremierów i ministrów w radach dyrektorów kontrolowanych przez państwo koncernów na niezależnych dyrektorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t84169.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niewiarygodna;pycha;putina;i;miedwiediewa,135,0,775303.html) "Niewiarygodna pycha" Putina i Miedwiediewa Były prezydent Michaił Gorbaczow zarzucił im pogardę wobec wyborców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/putin;dostal;bure;od;miedwiediewa,161,0,765345.html) Putin dostał burę od Miedwiediewa Prezydent Rosji skrytykował wypowiedź premiera dotyczącą zamachu na lotnisku Domodiedowo.
bFfJpQjS
wybory
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)