Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie walka na wiece: Palikota i Kaczyńskiego

0
Podziel się:

Skandalizujący poseł Platformy organizuje spotkanie z wyborcami tam gdzie szef PiS.

Będzie walka na wiece: Palikota i Kaczyńskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bELmdLvp

Janusz Palikot (PO) organizuje w środę w Lublinie wiec w tym samym czasie, gdy będzie tam spotkanie Jarosława Kaczyńskiego (PiS) z wyborcami. To prowokacja - komentuje Piotr Kowalczyk z lubelskiego PiS.

Oba spotkania mają odbyć się jutro na placu Litewskim w centrum miasta o godz. 16. Ten termin i miejsce widnieje na ulotkach zapraszających na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, które od kilku dni rozdają lubelscy działacze PiS.

Palikot zapowiada, że jego wiec odbędzie się w innej części placu. _ - Będę ja i tysiąc osób z Platformy Obywatelskiej _ - zapowiedział dziś.

bELmdLvr

Poseł PO zaznaczył, że chce w ten sposób doprowadzić do merytorycznej debaty, która pokaże różnice między programami Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

_ - Mam nadzieję, że dojdzie do merytorycznej debaty, a nie będzie incydentów agresywnych, zakrzykiwania stron _ - powiedział Palikot.

Lider lubelskiej PO dodał, że chce przypomnieć podczas tego wiecu obietnice składane na Lubelszczyźnie przez Jarosława Kaczyńskiego podczas poprzednich kampanii wyborczych, które - według Palikota - nie zostały spełnione.

Jako przykłady wskazał m.in. zapowiedź wprowadzenia kopalni w Bogdance na giełdę, której - jak mówił - nie zrealizował rząd Kaczyńskiego, a dopiero PO, oraz niespełnioną zapowiedź ulokowania w Lublinie siedziby koncernu energetycznego PGE.

bELmdLvx

_ - Wiele innych kłamstw, oszustw i nieprawdziwych informacji musi być przypomniane teraz, kiedy jego metoda socjotechnicznego oszustwa Polaków, przebrania się za kogoś innego niż on naprawdę jest, okazuje się być na tyle skuteczna, iż realnie nam wszystkim zagraża kolejna epoka kłamstw Jarosława Kaczyńskiego _ - mówił Palikot.

Wiceprezes zarządu okręgu PiS w Lublinie Piotr Kowalczyk powiedział, że z ubolewaniem patrzy na tę inicjatywę Palikota.

_ - To prowokacja, która pokazuje, że szumna zapowiedź zmiany Janusza Palikota ma taką samą wartość jak jego okulary, czyli zerową _ - podkreślił Kowalczyk.

bELmdLvy

Kowalczyk zaznaczył, że gdy kandydat PO Bronisław Komorowski odwiedzał Lubelszczyznę, nigdy się nie spotkał z takimi prowokacjami. _ _

_ - To przykre, że debata wyborcza ma się toczyć w takich warunkach. W sytuacji, gdy wszyscy politycy deklarują, że debata polityczna powinna się toczyć inaczej, niż przed 10 kwietnia, Palikot wraca w stare buty, zdejmuje okulary _ - mówił polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

bELmdLvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)