Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgia: Merkel silniejsza niż kiedykolwiek

0
Podziel się:

Według La Libre Belgique Merkel, w Niemczech jest uosobieniem kobiecej determinacji i matczynej empatii.

Belgia: Merkel silniejsza niż kiedykolwiek
(ec.europa.eu)
bEDyUWyJ

Zwycięstwo CDU/CSU w niedzielnych wyborach do Bundestagu to dobra wiadomość dla Niemiec i Europy. Angela Merkel jako jedyny polityk w UE nie zapłaciła za kryzys i obecnie wydaje się silniejsza niż kiedykolwiek - pisze w poniedziałek belgijska prasa.

Według _ La Libre Belgique _ Merkel, która w Niemczech _ jest uosobieniem kobiecej determinacji i matczynej empatii _, w niedzielę z łatwością wygrała, ponieważ budowała swoją kampanię na zaufaniu - pisze gazeta.

Zdaniem dziennika zwycięstwo CDU/CSU _ to dobra wiadomość dla Niemiec i Europy _. _ Merkel przetrwała kryzys strefy euro, sprawiała, że blask tracili tacy klowni polityczni jak Berlusconi oraz dawała poczucie, że Niemcy są rządzone _ - pisze _ La Libre Belgique _. Gazeta dodaje, że Merkel nie cieszy się popularnością w Grecji. _ Ale gdzie dzisiaj byłaby Grecja i euro, gdyby (Merkel - PAP) nie nalegała na to, by Grecy zaciskali pasa przed otrzymaniem europejskiej pomocy? Jaki inny przywódca z Rady Europejskiej ośmieliłby się stawić czoło ulicznej wrzawie i okrzykom +Merkel, Hitler+? _ - zastanawia się belgijska gazeta.

bEDyUWyL

Jednocześnie podkreśla, że podczas swojego drugiego mandatu niemiecka kanclerz zablokowała projekt unii bankowej, nie przeprowadziła wielkich reform społecznych i nie walczyła z nierównościami w swoim kraju. _ Dlatego +wielka koalicja+ z socjaldemokratami to najlepsze, co może się stać, jeśli partia (Merkel - PAP) nie zdobędzie większości absolutnej _, a wówczas _ Niemcy znów rozwiną skrzydła, bez kreatywności politycznej, ale ze stałością _ - czytamy w _ la Libre Belgique _.

_ Nikt nie rządzi tak jak Angela Merkel _ i tak dobrze jak ona nie spełnia oczekiwań społecznych - zaznacza z kolei _ Le Soir _ w swoim artykule redakcyjnym zatytułowanym _ Merkel zwycięża, nic nowego w Europie _. Zdaniem belgijskiego dziennika _ właśnie to nazwisko, częściej niż skrót CDU, wczoraj miliony Niemców wpisały na kartach do głosowania _.

_ Wszyscy przywódcy europejscy płacili przy urnach za kryzys z 2008 roku, ale nie Angela Merkel _ - dodaje _ Le Soir _. Według gazety spowodowane jest to tym, że Niemcy prawie nie odczuły kryzysu, a kraj, _ przynajmniej na pozór, wciąż cieszy się ostentacyjnym dobrobytem _. Jednak według przeciwników Merkel nie jest to zasługą samej pani kanclerz, lecz jej poprzednika Gerharda Schroedera, który _ przygotował jej grunt _. _ Jeśli to prawda, to trzeba przyznać, że pani kanclerz potrafi dobrze obchodzić się z plonami i chronić je przed deszczem, a to już wiele _ - podkreśla dziennik.

Według _ Le Soir _ Merkel, o której _ przed kilkoma laty mówiło się, że jest zmęczona, dzisiaj wydaje się silniejsza niż kiedykolwiek _.

bEDyUWyR

Belgijska gazeta przewiduje, że _ Niemcy radykalnie nie zmienią podejścia do Europy, która oczekuje dobrej woli z ich strony _. _ Z Angelą Merkel wszelkie nowe wsparcie będzie obliczone jak najbardziej sprawiedliwie i stosownie do niemieckich interesów _ - zaznacza _ Le Soir _.

Komentując wynik SPD gazeta zauważa, że _ dla europejskiej lewicy wciąż trwa czas rozczarowań _.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Merkel stawia większość Francuzów Są przekonani, że utrzymanie przez szefową CDU urzędu kanclerza po wyborach do Bundestagu będzie korzystne dla interesów Francji.
Partia Piratów rozbiła wystąpienie Angeli Merkel Kampania wyborcza w Niemczech trwa w najlepsze. Wybory za niecały tydzień, więc partie polityczne robią wszystko, żeby polepszyć swoje notowania. Niemiecka Partia Piratów również nie próżnuje...
Partia apeluje do Merkel o pomoc w walce Sekretarz generalny FDP Patrick Doering zaapelował do CDU o udzielenie liberałom wsparcia podczas wyborów.
bEDyUWzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)