Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
02.05.2013 11:44

Benedykt XVI wraca do Watykanu

Po powrocie papież - emeryt zamieszka w dawnym klasztorze klauzurowym Mater Ecclesiae w ogrodach watykańskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

Po ponad dwóch miesiącach Benedykt XVI wraca dziś do Watykanu. Po abdykacji 28 lutego papież-emeryt przebywał w Castel Gandolfo pod Rzymem. 23 marca odwiedził go tam jego następca Franciszek.

Ustępując z urzędu Joseph Ratzinger zapowiedział, że resztę życia spędzi jak mnich, w odosobnieniu, na rozmyślaniach i modlitwie. Przez pierwsze dwa miesiące po abdykacji, już jako papież emeryt, przebywał w takim charakterze w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo. Stamtąd obserwował przygotowania do konklawe, a 13 marca pogratulował przez telefon wybranemu tego dnia kardynałowi Jorge Mario Bergoglio.

Dziesięć dni później doszło tam do bezprecedensowego spotkania obu papieży. Po powrocie papież - emeryt zamieszka w dawnym klasztorze klauzurowym Mater Ecclesiae w ogrodach watykańskich. Ma tam do dyspozycji pomieszczenia o łącznej powierzchni 450 metrów kwadratowych, w tym obszerny pokój do pracy i bibliotekę.

Papież Franciszek ma - według włoskich mediów - osobiście powitać w Watykanie swego poprzednika na Stolicy Piotrowej

Czytaj więcej w Money.pl
Benedykt XVI wróci do Watykanu. Po co? Emerytowany papież Benedykt XVI, przebywający w Castel Gandolfo przygotowuje się do powrotu do Watykanu pod koniec kwietnia lub na początku maja.
Papież o historycznej wizycie Cyryla I Czterodniowa wizyta Cyryla I była pierwszą w historii wizytą patriarchy moskiewskiego i całej Rusi w Polsce.
Skarżą się za "nieszczelne miejsca" papieża Sąd w Hamburgu zakazał publikacji okładki lipcowego numeru satyrycznego magazynu _ Titanic _. Narusza dobra osobiste Benedykta XVI
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz