Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Benedykt XVI wysyła delegację do Syrii

0
Podziel się:

Papiescy wysłannicy udadzą się do Damaszku w przyszłym tygodniu z, jak wyjaśniono, słowami braterskiej solidarności oraz wsparciem finansowym.

Benedykt XVI wysyła delegację do Syrii
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)

Benedykt XVI postanowił wysłać delegację do Syrii, by wyraziła solidarność z narodem tego kraju, cierpiącym z powodu konfliktu - ogłosił watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone podczas synodu biskupów.

Papiescy wysłannicy udadzą się do Damaszku w przyszłym tygodniu z, jak wyjaśniono, słowami _ braterskiej solidarności _ oraz wsparciem finansowym, na które złożą się datki ojców synodalnych i pomoc ze strony Stolicy Apostolskiej.

_ - Nie możemy być tylko zwykłymi obserwatorami tej tragedii, która rozgrywa się w Syrii _ - oświadczył kardynał Bertone na forum synodu w Watykanie poświęconego nowej ewangelizacji.

Podsumowując wnioski z dyskusji, która odbyła się wśród jego uczestników na temat konfliktu syryjskiego, sekretarz stanu podkreślił: _ Niektórzy z nas, przekonani o tym, że kryzysu tego nie można rozwiązać tylko na drodze politycznej, i myśląc o bezmiarze cierpień ludności, o losie uchodźców i przyszłości tego narodu, zasugerowali, aby nasze zgromadzenie synodalne mogło wyrazić swą solidarność _.

Kardynał Bertone poinformował, że wysłannicy Benedykta XVI zapewnią o bliskości duchowej z syryjskimi chrześcijanami oraz udzielą poparcia tym, którzy działają na rzecz zawarcia _ porozumienia szanującego prawa i obowiązki wszystkich _ oraz zwłaszcza postanowień tzw. prawa humanitarnego.

W skład delegacji wejdą między innymi: szef dyplomacji Stolicy Apostolskiej arcybiskup Dominique Mamberti, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynał Jean-Louis Tauran i arcybiskup Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan.

Czytaj więcej w Money.pl
Reżim w Syrii gotów rozważyć rozejm Od ubiegłego tygodnia Lakhdar Brahimi odwiedza różne kraje regionu, usiłując znaleźć rozwiązanie toczącego się od marca 2011 roku krwawego konfliktu w Syrii.
Amerykański samolot zmuszony do lądowania Siły powietrzne Turcji kazały lądować w Erzurum na wschodzie kraju armeńskiemu samolotowi transportowemu w celu przeprowadzenia kontroli.
80 tys. uchodźców trafi do Europy? - _ Europa powinna pomóc ludziom, którzy poszukują bezpiecznej przystani i przyjąć uchodźców _- mówi turecki minister ds. europejskich Egemen Bagis
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)