Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Berlin odwołał manewry z Rosją. Przez Polskę

3
Podziel się:

Kooperacja między Bundeswehrą i rosyjskimi siłami zbrojnymi trwa od 2006 roku.

Berlin odwołał manewry z Rosją. Przez Polskę
(v3 media/CC/Flickr)
bESiyTHF

Planowane w lecie tego roku niemiecko-rosyjskie manewry wojskowe zostały odwołane ze względu na zastrzeżenia MSZ w Berlinie, który obawiał się negatywnych reakcji ze strony Polski i krajów bałtyckich - podał w niedzielę niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _.

Jak pisze wydawany w Hamburgu magazyn polityczny, stronę niemiecką zbulwersowały publiczne wypowiedzi rzecznika rosyjskich sił zbrojnych, który w _ wojowniczym stylu _ zapowiedział w połowie lutego ćwiczenia formacji pancernych, śmigłowców i samolotów bojowych, mające służyć _ zniszczeniu terrorystów _.

_ Der Spiegel _ wyjaśnia, że niemiecko-rosyjskie braterstwo broni wzbudza w Polsce i w krajach bałtyckich niedobre wspomnienia, będące następstwem paktu Ribbentrop-Mołotow w 1939 r. i podziału tych terenów po wybuchu II wojny światowej między Rzeszę Niemiecką i Związek Radziecki.

bESiyTHH

Niemieckie ministerstwo obrony twierdzi, że ćwiczenia mają odbyć się z rocznym opóźnieniem - w 2014 roku.

Kooperacja między Bundeswehrą i rosyjskimi siłami zbrojnymi trwa od 2006 roku. W Mulinie nad Wołgą niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall buduje centrum szkoleniowe z symulatorem przeznaczone do szkolenia w warunkach pola walki. Po oddaniu centrum do użytku będzie się mogło w nim szkolić 30 tys. żołnierzy rocznie.

W okresie rządów kanclerza Gerharda Schroedera (SPD) w latach 1998-2005 doszło do wyraźnego wzmocnienia współpracy między Moskwą a Berlinem, realizującym politykę _ partnerstwa dla modernizacji _ (Rosji). W ostatnich latach w Niemczech coraz częściej słychać głosy krytyki wobec Rosji, szczególnie wobec przypadków łamania praw człowieka w tym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie podział w UE? Dziś zdecydują Dyskusja ma dotyczyć promowania wzrostu gospodarczego, który słabnie przy realizowaniu polityki zaciskania pasa.
Na tym kraju powinniśmy się wzorować Według eksperta w Polsce konieczne są reformy rynku pracy, na przykład zwiększające atrakcyjność zatrudnienia czasowego.
Rozmawiamy o zagrożeniach... z Rosją Jak wynika z komunikatu MSZ przekazanego, podczas rozmów poruszono także tematykę nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia i kontroli zbrojeń konwencjonalnych w Europie.
bESiyTIi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
arek
rok temu
Niemieckie ministerstwo obrony twierdzi, że ćwiczenia mają odbyć się z rocznym opóźnieniem - w 2014 roku.kogo interesuje co odbylo sie dawno temu mnie interesuje co bedzie jutro za miesiac za rok i pozniej
jaga
rok temu
Taką współpracę to oni mają już od traktatu z Rapallo. Wcześniej też sobie z dzióbków pili, Niemkę zrobili carycą, carowie się niemczyli.
Polak starej
rok temu
Tak jak mówi polskie przysłowie : HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ !!!!!!! I jak tu liczyć na sojusznika z NATO ????? Chciałbym zobaczyć jak jakiś Helmut czy Klaus naraża swoje życie w obronie Polski - Ha, Ha Ha !!!!!
bESiyTIj