Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
22.12.2008 08:33

Białoruś za tańszy gaz uzna Abchazję i Osetię Płd.

Wcześniej Gazprom uprzedził Mińsk, że w 2009 roku cena gazu może wzrosnąć do 240 USD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Białoruś w poniedziałek oświadczy Rosji, że w zamian za umiarkowane ceny rosyjskiego gazu w 2009 roku uzna niepodległość dwóch separatystycznych regionów Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej - podał rosyjski dziennik _ Kommiersant _.

Tego dnia prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ma się spotkać w Moskwie z Dmitrijem Miedwiediewem i kwestia dostaw surowca na 2009 rok ma zdominować rozmowy.

_ - Prezydent Białorusi w rzeczy samej ma coś do zaoferowania swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi zarówno w aspektach politycznych, jak i gospodarczych _ - napisał poniedziałkowy _ Kommiersant _, powołując się na anonimowe źródła.

Żeby zapewnić umiarkowane ceny gazu i otrzymać od Moskwy pożyczkę w rublach, która pozwoli Białorusi przetrwać globalny kryzys finansowy, Mińsk może także odstąpić Gazpromowi kontrolny pakiet akcji białoruskiej spółki gazowej Biełtransgaz - poinformowała gazeta.

ZOBACZ TAKŻE:

Pod koniec zeszłego tygodnia pierwszy wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszka mówił, że Mińsk jest gotów płacić za błękitne paliwo nie więcej niż 140 USD za 1000 metrów sześciennych.

Abchazję i Osetię Płd. do tej pory uznały jedynie Rosja i Nikaragua. Łukaszenka deklarował, że uzna oba regiony, ale dotąd tego nie uczynił.

Tagi: gaz, gazprom, białoruś, rosja, abchazja, osetia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz