Notowania

represje na białorusi
12.12.2011 10:24

Białoruś: Zatrzymano wiceministra spraw wewnętrznych

Komendant milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne, pułkownik Jauhen Połudzień został zatrzymany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/Flickr)

Wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi, komendant milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne, pułkownik Jauhen Połudzień został zatrzymany - podała w poniedziałek niezależna gazeta internetowa _ Biełorusskije Nowosti _.

Na zdj. białoruski milicjant

Połudzienia zatrzymano w zeszłym tygodniu. Na razie nie wiadomo, co mu się zarzuca. Białoruskie MSW i KGB nie skomentowały tej informacji.

Niezależna gazeta _ Nasza Niwa _ przypomina w swoim internetowym wydaniu, że 6 grudnia Połudzień, pytany przez dziennikarzy o plany milicji w razie ulicznych wystąpień w rocznicę zeszłorocznych wyborów prezydenckich 19 grudnia, powiedział: _ Milicja panuje nad sytuacją na ulicy _.

Dodał, że w razie potrzeby milicja może podjąć działania prewencyjne w stosunku do pewnej grupy obywateli. Jako przykład podał kibiców piłkarskich. _ Funkcjonariusze milicji pracują w stanie ciągłej gotowości, aby obywatele na ulicach czuli się bezpiecznie _ - powiedział Połudzień. Płk Połudzień został mianowany komendantem milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne 4 sierpnia 2009 roku.

Czytaj więcej o represjach na Białorusi
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;siedzi;w;areszcie;ale;moga;znow;ja;aresztowac,76,0,984908.html) Siedzi już w areszcie, a chcą ją aresztować Od rana w celi, w której przebywa była premier, odbywa się wyjazdowa sesja sądu, który ma podjąć decyzję o ewentualnym jej aresztowaniu. Adwokat Julii Tymoszenko Serhij Własenko uznaje sytuację za absurdalną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t196484.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;wyroku;na;bialackiego;szok;na;bialorusi,254,0,975870.html) Szok na Białorusi. "To farsa, czarny dzień" Sąd skazał Alesia Białackiego za niezapłacenie podatków od pieniędzy, które wpłynęły na jego zagraniczne konta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t196438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bialacki;skazany;za;pieniadze;w;polsce,152,0,975000.html) Trafi do więzienia, bo miał pieniądze w Polsce Białoruski obrońca praw człowieka został trafi na 4,5 roku do więzienia o zaostrzonym rygorze.
Tagi: represje na białorusi, białoruś, wiceminister, aresztowanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz