Notowania

białoruś
15.03.2011 07:00

Białoruscy opozycjoniści chcą pomocy Putina

Premier Rosji przebywa dziś w Mińsku. Rodziny aresztowanych po grudniowych wyborach prezydenckich chcą, by im pomógł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komitet _ Wyzwolenie _, utworzony przez rodziny osób aresztowanych na Białorusi po grudniowych wyborach prezydenckich, zwrócił się o pomoc w ich uwolnieniu do premiera Rosji Władimira Putina, który dziś przybywa z wizytą do Mińska.

- _ Dziś cały świat, w tym i Rosja, potępił polityczną samowolę i bezprawie, tworzone przez władze białoruskie. Jako lidera politycznego wielkiego kraju wzywamy pana, by pomógł pan uwolnić białoruskich więźniów sumienia _" - piszą rodziny aresztowanych w liście, cytowanym przez opozycyjny portal Karta'97. Apel przekazano do ambasady Rosji w Mińsku.

Po demonstracji opozycji 19 grudnia na stołecznym Placu Niepodległości zatrzymanych zostało ponad 600 osób. Większość odbyła kary aresztu administracyjnego i wyszła na wolność. W aresztach pozostaje wciąż ponad 20 osób: dwaj byli kandydaci opozycji na prezydenta, ich współpracownicy, działacze opozycyjni i uczestnicy demonstracji. Postawiono im zarzuty o organizację masowych zamieszek i udział w nich.

Rodziny aresztowanych wcześniej przekazały apel do prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. O pomoc zwróciły się też do papieża Benedykta XVI.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t127389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruskie;kgb;zaczyna;wypuszczac;opozycje,136,0,744840.html) Białoruskie KGB zaczyna wypuszczać opozycję Z aresztu w Mińsku zwolniono około 20 uczestników powyborczej demonstracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t126732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialorusini;wybieraja;lukaszenka;i;tak;wygra,52,0,739636.html) Białorusini wybierają, Łukaszenka i tak wygra Opozycyjni kandydaci i komentatorzy obawiają się fałszerstw podczas liczenia głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;ostro;atakuje;rosje,32,0,685344.html) Łukaszenka ostro atakuje Rosję Prezydent Białorusi: Moskwa sponsoruje opozycjonistów, ale nie wygrają wyborów.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz