Notowania

ciekawe reklamy
17.11.2011 21:15

Biały Dom potępia użycie wizerunku Baracka Obamy

- Biały Dom od dawna prowadzi politykę, która potępia wykorzystanie nazwiska i wizerunku prezydenta w celach komercyjnych - poinformował rzecznik Eric Schultz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- poinformował w czwartek rzecznik. Fotomontaże, będące częścią kampanii firmy Benetton, ukazują Obamę całującego prezydenta Chin Hu Jintao i prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza.

_ - Biały Dom od dawna prowadzi politykę, która potępia wykorzystanie nazwiska i wizerunku prezydenta w celach komercyjnych _ - poinformował rzecznik Eric Schultz.

Oprócz fotomontaży Obamy w kolejnej kontrowersyjnej globalnej kampanii włoskiej marki odzieżowej Benetton pojawiły się także zmontowane fotografie pocałunku premiera Izraela Benjamina Netanjahu i przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Korei Płd. Li Miung Baka i przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Ila. Wczoraj z kampanii wycofano zdjęcie przedstawiające papieża Benedykta XVI całującego imama meczetu Al-Azhar w Kairze Ahmeda al-Tajeba. Jednak nadal krąży ono po internetowych forach.

Dzisiaj Stolica Apostolska zapowiedziała podjęcie kroków prawnych, by zabronić rozpowszechniania tego wizerunku. Benetton wyjaśnił, że celem kampanii pod hasłem _ Unhate _ jest zwrócenie uwagi na szkody wyrządzane przez nienawiść i na konieczność krzewienia pokoju oraz współpracy między ludźmi na świecie.

Wykorzystanie wizerunku Obamy w celach komercyjnych wywołało już niezadowolenie Białego Domu na początku stycznia 2010 r., gdy firma produkująca odzież umieściła na Times Square billboard przedstawiający prezydenta USA ubranego w czarną kurtkę. _ Przywódca, który ma styl _ - głosił slogan. W tle widać było chiński Wielki Mur. Kilka dni później po proteście Białego Domu reklama została usunięta z centrum Nowego Jorku. Biały Dom nie poinformował, czy jest obecnie w kontakcie z firmą Benetton.

Informacje ze StanóW Zjednoczonych w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t190586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostrzal;bialego;domu;maja;podejrzanego,150,0,968086.html) Umysłowo chory chciał zastrzelić Obamę? Przypuszcza się, że domniemany sprawca strzelaniny pod Białym Domem jest chory umysłowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t190506.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialy;dom;zostal;ostrzelany,110,0,967534.html) Ostrzelali Obamę? Kula utkwiła w szybie W szybę pancerną Białego Domu trafiła kula, a drugą znaleziono nieopodal.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t190297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/barack;obama;chce;wzmocnic;wplywy;usa;w;azji;wschodniej,70,0,966470.html) USA walczy o Pacyfik. Konflikt z Chinami Komentatorzy w USA akcentują konflikty z Chinami, które rywalizują z USA o wpływy w rejonie Azji Wschodniej.
Tagi: ciekawe reklamy, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz