Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bilans weekendu: 39 zabitych, 2 tys. pijanych kierowców

0
Podziel się:

W 407 wypadkach zginęło 39 osób, a 532 zostały ranne.

Bilans weekendu: 39 zabitych, 2 tys. pijanych kierowców
(Travis S./CC/Flickr)

W 407 wypadkach zginęło 39 osób, a 532 zostały ranne - to bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali aż 1880 pijanych kierowców.

_ - Najbezpieczniej było w dzień Wszystkich Świętych. Doszło do 69 wypadków, w których zginęły cztery osoby a 92 zostały ranne _ - oceniła Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. Jak dodała, dzięki temu, że 1 listopada poprzedzony był dniami wolnymi od pracy, wyjazdy do rodzin i powroty _ rozłożyły się w czasie _. _ Ruch był mniejszy niż spodziewaliśmy się - _dodała.

Policjanci zaznaczają jednak, że bardzo niepokojąca jest liczba nietrzeźwych kierowców. - _ To dobrze, że tylu z nich udało się zatrzymać. Źle, że mimo licznych apeli, zagrożenia karą nadal są osoby, które decydują się wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg _ - dodała Puchalska.

Najwięcej pijanych kierowców zatrzymali w niedzielę - 565.

Policyjna akcja _ Znicz 2010 _ rozpoczęła się w piątek. Więcej funkcjonariuszy było m.in. na trasach krajowych, wyjazdowych i wjazdowych do miast oraz w okolicach cmentarzy. W sumie nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzali w świąteczne dni groby bliskich, czuwało około 15 tys. policjantów.

Podczas wzmożonych kontroli zwracali oni szczególną uwagę na prędkość, z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość. Sprawdzali też stan techniczny aut i m.in. to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t114956.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pijany;kierowca;potracil;policjanta,54,0,703030.html) Pijany kierowca potrącił policjanta 60-latek odpowie za czynną napaść na policjanta oraz za jazdę samochodem po pijanemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t114957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;drogach;zginelo;35;osob;1;5;tysiaca;pijanych,158,0,702878.html) Na drogach zginęło 35 osób. 1,5 tysiąca pijanych Policja podała statystyki trzech pierwszych dni długiego weekendu na drogach.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)