Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biskupi kontraatakują w sprawie krzyża

0
Podziel się

Kloch: Gospodarz Krakowskiego Przedmieścia powinien rozwiązać konflikt.

Biskupi kontraatakują w sprawie krzyża
(PAP/Waldemar Deska)
bEizKJLV

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch (na zdjęciu) jest zdumiony reakcją rzecznika rządu na wczorajsze oświadczenie Rady Biskupów Diecezjalnych w sprawie krzyża.

Paweł Graś w Programie Trzecim Polskiego Radia wyraził rozczarowanie i stwierdził, że przypomina mu ono _ umycie rąk _.

Ksiądz Józef Kloch mówi, że jest zdziwiony, że takie słowa padają z ust rzecznika rządu.

bEizKJLX

POSŁUCHAJ JÓZEFA KLOCHA:

Józef Kloch podkreśla wyraźnie, że strona kościelna nie będzie uczestniczyła w procesie budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej i przypomina, że wiele do powiedzenia w tej kwestii ma Kancelaria Prezydenta.

POSŁUCHAJ JÓZEFA KLOCHA:


Rada Biskupów Diecezjalnych wczoraj zaapelowała o powołanie wspólnego komitetu w sprawie upamiętnienia katastrofy smoleńskiej. Konferencja Episkopatu Polski w opublikowanym komunikacie po spotkaniu na Jasnej Górze napisała, że krzyż jest dla chrześcijan znakiem wiary, godnym najwyższej czci i szacunku, jest także znakiem sprzeciwu.

bEizKJMd

Biskupi zaznaczyli, że wyznawców Chrystusa krzyż nie powinien nigdy dzielić, ani być narzędziem używanym dla osiągania najszczytniejszych nawet ludzkich celów. W tym kontekście biskupi podtrzymują treść oświadczenia Prezydium Episkopatu z dnia 12 sierpnia 2010 roku.

Głódź: Prezydent do tej pory nie doczekał się przeprosin

_ - Do dziś nie padło słowo przepraszam wobec tragicznie zmarłego prezydenta, z którego szydzono i kpiono _- mówił dziś na Jasnej Górze metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

W homilii wygłoszonej podczas sumy będącej głównym punktem uroczystości święta Matki Bożej Jasnogórskiej abp Głódź nawiązał do tragedii smoleńskiej. Jak zaznaczył - choć nadal niesie ona pytania i wątpliwości, stała się znakiem modlitewnej solidarności Polaków, którzy licznie oddawali hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii oraz odprowadzali _ na drogę wieczności tych, co zginęli w narodowej pielgrzymce do Katynia, wyrosłej z obowiązku pamięci o ofiarach kainowej zbrodni _.

bEizKJMe

Abp Głódź przypomniał też, że 12 sierpnia Konferencja Episkopatu Polski wystosowała apel _ w trosce o cześć krzyża, jego godność i świętość zagrożoną ze strony tzw. obrońców tolerancji . - Jest w tym apelu mowa o potrzebie wzniesienia pomnika ofiar smoleńskiej tragedii, godnego ich ofiary, i godnego służby Polsce - _ wskazał metropolita gdański._ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t79475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;referendum;w;sprawie;pomnika;ofiar,239,0,665327.html) Będzie referendum w sprawie pomnika ofiar? Decyzja powinna należeć do warszawiaków - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t18393.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/biskupi;o;krzyzu;nie;nasza;kompetencja,14,0,665102.html) Biskupi o krzyżu: Nie nasza kompetencja Problem powinni rozwiązać politycy - mówi arcybiskup Józef Michalik.

_ _

bEizKJMy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)