Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biskupi o krzyżu: Nie nasza kompetencja

0
Podziel się

Problem powinni rozwiązać politycy - mówi arcybiskup Józef Michalik.

Biskupi o krzyżu: Nie nasza kompetencja
(PAP/Paweł Kula)
bEiieYol

Biskupi apelują o powołanie wspólnego komitetu w sprawie upamiętnienia katastrofy smoleńskiej. Na Jasnej Górze trwa pierwsze spotkanie Rady Biskupów Diecezjalnych.

W skład postulowanego przez hierarchów komitetu mieliby wchodzić premier, prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, szefowie partii politycznych oraz prezydent Warszawy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik podkreślił, że ten komitet powinien zdecydować gdzie i w jaki sposób zostaną upamiętnione ofiary katastrofy smoleńskiej. Jak podkreślił, dopiero wówczas będzie właściwy moment na przeniesienie krzyża i znalezienie dla niego godnego miejsca.

bEiieYon

Arcybiskup Michalik wskazał, że ten problem nie jest w kompetencji biskupów, a powinni go rozwiązać politycy. - _ To jest sprawa, którą muszą roziwązać ci, którzy są bezpośrednio zaangażowani w sprawę upamiętnienia _ - powiedział.

POSŁUCHAJ JÓZEFA MICHALIKA:

Arcybiskup Michalik zaznaczył równocześnie, żerozumie obrońców krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Jak podkreślił, ten symbol religijny często doznaje tam _ znieważenia _.

bEiieYoO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)