Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bojkot Euro 2012 na Ukrainie. Politycy zgodni jak nigdy

0
Podziel się:

Tak poseł PiS komentuje udział Bronisława Komorowskiego w szczycie w Jałcie.

Bojkot Euro 2012 na Ukrainie. Politycy zgodni jak nigdy
(Jan Bielecki/East News)

Polscy politycy uważają za konieczne rozmowy z władzami w Kijowie na temat przestrzegania na Ukrainie praw człowieka. Nawet Prawo i Sprawiedliwość, które nawołuje do bojkotu EURO 2012, uważa, że dobrze, iż prezydent Komorowski planuje udział w szczycie w Jałcie, gdyż będzie miał okazję przekonywać Wiktora Janukowycza do zmiany kursu wobec opozycji.

aktualizacja 15:52

Poseł PiS Witold Waszczykowski (na zdjęciu) mówił, że spotkanie w Jałcie jest jedną z ostatnich okazji, by przed EURO porozmawiać z ukraińskimi władzami.

-_ Trzeba rozpocząć przez ten ostatni miesiąc i uruchomić aktywną dyplomację, aby wyperswadować na Ukraińcach te zmiany. No to w takim układzie trzeba wykorzystywać każdą okazję i tutaj Jałta jest taką okazją dla nas, aby w tej Jałcie stanowczo temu Janukowyczowi powiedzieć, w jakiej trudnej i skomplikowanej jest sytuacji i czym grozi to, jeśli on nie podejmie stanowczych działań _ - powiedział Waszczykowski.

POSŁUCHAJ WITOLDA WASZCZYKOWSKIEGO:

Andrzej Halicki z PO podkreśla, że trzeba rozmawiać z każdą stroną i szczyt w Jałcie jest taką okazją.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA HALICKIEGO:

Jarosław Kalinowski z PSL uważa, że rozgłos w sprawie bojkotu Ukrainy raczej nie pomoże rozwiązać problemów tego kraju.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KALINOWSKIEGO:

Przeciwny bojkotowi Ukrainy jest Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ZIOBRY:

Poseł Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota zwraca uwagę, że inne kraje mają jeszcze większe problemy z prawami człowieka, ale to nie przeskzadza robić interesów na przykład z Chinami.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA ROZENKA:

Janusz Zemke z SLD uważa, że skuteczniejsze od politycznych nacisków są działania zmierzające do integracji społeczeństw.

POSŁUCHAJ JANUSZA ZEMKE:

Polskie władze mają rację, sprzeciwiając się bojkotowi ukraińskiej części Euro 2012. Tak sądzi eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Jacek Saryusz-Wolski. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia uważa, że bojkot jest już faktem, gdyż czołowi europejscy politycy nie chcą siedzieć w jednej loży z ukraińskim prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Jednak Polska jako współorganizator mistrzostw Europy nie może, w jego ocenie, poprzeć tego bojkotu.
Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta uważa, że mimo wszystko można naciskać na władze Ukrainy w sprawie Julii Tymoszenko.

POSŁUCHAJ HENRYKA WUJCA:

Prezydent Bronisław Komorowski już zapowiedział, że wybiera się na szczyt do Jałty. Swój przyjazd odwołało kilku przywódców europejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Janusz Lewandowski zrobi to wbrew Tuskowi W sprawie Ukrainy posłucha Barroso, a nie premiera.
Komorowski mówi, co pokaże Janukowyczowi Prezydent wybiera się na szczyt przywódców Europy Środkowej.
Mają pomysł na bojkot ukraińskiego Euro Posłowie Solidarnej Polski wezwą prezydenta, premiera i szefa MSZ do podjęcia mediacji między Brukselą a Ukrainą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)