Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
20.02.2014 07:50

Bomba w butach? Nowy sposób terrorystów

Amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa narodowego ostrzegło linie lotnicze przed terrorystami, mogącymi próbować wniesienia na pokład samolotów materiałów wybuchowych ukrytych w obuwiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS)

Resort nie wskazywał na żadne konkretne zagrożenie, czy też plan ataku, ale podał, że ostrzeżenie dotyczy lotów do USA z zagranicy.

To drugie takie ostrzeżenie ministerstwa w ostatnich tygodniach. Niedawno resort informował o podwyższonym zagrożeniu materiałami wybuchowymi w samolotach pasażerskich.

_ - Nasz aparat bezpieczeństwa zawiera wiele środków, widocznych i niewidocznych, bazujących na najnowszych danych wywiadowczych i jak zawsze ministerstwo stara się tak dopasowywać środki bezpieczeństwa, aby odpowiadały wciąż zmieniającemu się środowisku niebezpieczeństw _ - podał resort w cytowanym przez AP komunikacie.

W 2001 roku Brytyjczyk Richard Reid próbował wysadzić samolot lecący z Paryża do Miami za pomocą materiałów wybuchowych ukrytych w butach.

Kilka tygodni temu Amerykanie ostrzegali amerykańskie linie lotnicze latające do Rosji przed materiałami wybuchowymi mogącymi zostać ukrytymi w tubkach od pasty do zębów. Ostrzeżenie wydano tuż przed rozpoczęciem zimowej olimpiady w Soczi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz