Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bomba w butach? Nowy sposób terrorystów

0
Podziel się:

Amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa narodowego ostrzegło linie lotnicze przed terrorystami, mogącymi próbować wniesienia na pokład samolotów materiałów wybuchowych ukrytych w obuwiu.

Bomba w butach? Nowy sposób terrorystów
(J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS)
bESiXhOt

Resort nie wskazywał na żadne konkretne zagrożenie, czy też plan ataku, ale podał, że ostrzeżenie dotyczy lotów do USA z zagranicy.

To drugie takie ostrzeżenie ministerstwa w ostatnich tygodniach. Niedawno resort informował o podwyższonym zagrożeniu materiałami wybuchowymi w samolotach pasażerskich.

_ - Nasz aparat bezpieczeństwa zawiera wiele środków, widocznych i niewidocznych, bazujących na najnowszych danych wywiadowczych i jak zawsze ministerstwo stara się tak dopasowywać środki bezpieczeństwa, aby odpowiadały wciąż zmieniającemu się środowisku niebezpieczeństw _ - podał resort w cytowanym przez AP komunikacie.

bESiXhOv

W 2001 roku Brytyjczyk Richard Reid próbował wysadzić samolot lecący z Paryża do Miami za pomocą materiałów wybuchowych ukrytych w butach.

Kilka tygodni temu Amerykanie ostrzegali amerykańskie linie lotnicze latające do Rosji przed materiałami wybuchowymi mogącymi zostać ukrytymi w tubkach od pasty do zębów. Ostrzeżenie wydano tuż przed rozpoczęciem zimowej olimpiady w Soczi.

Czytaj więcej w Money.pl

bESiXhOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)