Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
23.03.2011 13:10

Bombardują bazy Kaddafiego. Odpowie?

W ciągu dwóch dni ataków w Misracie zginęło co najmniej 45 osób, w tym cywile i dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Samoloty międzynarodowej koalicji zbombardowały bazy wojsk Kadafiego w pobliżu Misraty. O to portowe miasto, kontrolowane przez powstańców, toczą się zacięte walki. Według relacji mieszkańców, oddziały Kadafiego nie odpowiedziały na ostrzał z powietrza. *

W ciągu dwóch dni ataków armii prezydenta w Misracie zginęło co najmniej 45 osób, w tym cywile i dzieci. Prawie dwieście osób jest rannych. Powstańcy donoszą, że sytuacja w mieście jest katastrofalna, nie ma wody, paliwa i elektryczności.

Także ONZ alarmuje, sytuacja humanitarna w okolicy Misraty i innych miejsc, gdzie toczą się walki, jest bardzo zła. Organizacja szacuje, że zamieszki mogły pozbawić dachu nad głową kilkadziesiąt tysięcy cywilów. Nie mają oni dostępu do podstawowych usług, pomocy medycznej, są też problemy z dostępem do żywności. Wiadomo, że ponad 335 tysięcy 600 Libijczyków opuściło kraj, większość z nich uciekła do Tunezji i Egiptu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t135735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;stracili;f15;syn;kaddafiego;nie;zyje,46,0,798254.html) Amerykanie stracili F15. Syn Kaddafiego nie żyje? Stolica Libii pod obstrzałem. Pojawiły się pogłoski o śmierci syna dyktatora. Giną też cywile. Chiny apelują o zawieszenie broni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t135731.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;ofiary;w;misracie;obama;w;ogniu;krytyki,75,0,798027.html) Kolejne ofiary w Misracie. Obama w ogniu krytyki Według agencyjnych doniesień wojska Kaddafiego ostrzelały nieuzbrojony tłum zabijając 11 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;za;atakami;na;libie;stoi;banda;faszystow,234,0,798954.html) Kaddafi: Za atakami na Libię stoi banda faszystów W nocy z wtorku na środę dyktator wygłosił przemówienie do swoich zwolenników. Potem odbył się pokaz sztucznych ogni.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz