Notowania

michał boni
07.10.2010 09:16

Boni: Rząd przyjmie ustawy zdrowotne za tydzień

Pakiet zostanie zaprezentowany na następnym posiedzeniu Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister Michał Boni zapowiedział w radiu TOK FM w jakiej kolejności rząd będzie wprowadzał do Sejmu zapowiadane projekty ustaw, w ramach tzw. ofensywy legislacyjnej. *

- _ We wtorek, rząd będzie przyjmował pakiet ustaw zdrowotnych i będzie na następnym posiedzeniu Sejmu prezentacja tych ustaw. Myślę, że obecność premiera i rządu będzie dodawała temu znaczenia; to będzie bardzo ważny pakiet _ - podkreślił Boni.

Później rząd chce przedstawić, prawdopodobnie na przełomie października i listopada, w zależności od zakończenia ustaleń międzyresortowych, ustawy, które dotyczą przejścia z zaświadczeń na oświadczenia, czyli ograniczenie obciążeń dla przedsiębiorców i obywateli, łącznie z uproszczeniem procedur KRS-u, jeśli chodzi o rejestrację spółek z o.o.

- _ W listopadzie mam nadzieję, że te projekty dopniemy. Dalej będziemy mieli ustawę, która jest ważna dla przyszłorocznego budżetu, ustawę o finansach publicznych, która wprowadzi regułę wydatkową, która wprowadzi zarządzenie płynnością budżetu _ - mówił minister. Według Boniego, to musi być osobna ustawa, ponieważ dotyczy ona finansów publicznych. Jest w niej także pakiet uzupełniający.

- _ Ustawa okołobudżetowa ma trochę prostszy charakter, chociaż jest niezmiernie ważna. Potem będziemy prezentować, także w listopadzie, ustawę dotyczącą cyfryzacji telewizji naziemnej. Założenia rząd przyjął już późną wiosną. W tej chwili kończymy projekt i będziemy chcieli go na przełomie października i listopada zaprezentować _ - podsumował Boni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;zapowiada;dalsza;ofensywe;legislacyjna,80,0,682576.html) PO zapowiada dalszą ofensywę legislacyjną Do Sejmu trafi _ pakiet finansowy _. Pierwsza z ustaw to budżet, którym jutro zajmie się rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t86740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ofensywa;legislacyjna;ma;byc;pokazem;sprawnosci,3,0,660483.html) Ofensywa legislacyjna ma być "pokazem sprawności" Politycy Platformy liczą, że przy dużej liczbie głosowań nie będzie tyle emocji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t97442.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;obiecuje;wkrotce;reforma;zdrowia;i;finansow,82,0,657490.html) Rząd obiecuje: Wkrótce reforma zdrowia i finansów Rząd zamierza wprowadzić pakiet ustaw dotyczących budżetu, służby zdrowia i zmniejszenia biurokracji. - _ To typowy PR _- komentuje Janusz Piechociński z PSL.
Tagi: michał boni, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz