Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOR skarży Wiadomości za "manipulacje"

0
Podziel się

Telewizja sugerowała, że w chwili katastrofy w Smoleńsku nie było tam naszych agentów.

BOR skarży Wiadomości za "manipulacje"
(PAP/EPA)
bEhzSZuJ

Biuro Ochrony Rządu wyśle do prezesa Telewizji Polskiej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na _ Wiadomości _. Chodzi o materiały, w których sugerowano, że w chwili katastrofy na lotnisku w Smoleńsku nie było tam funkcjonariusza BOR-u.

Według Biura Ochrony Rządu _ Wiadomości _ świadomie manipulują informacją, stąd skarga - tłumaczy rzecznik BOR major Dariusz Aleksandrowicz.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA BOR:

Major Aleksandrowicz tłumaczy, że BOR nie komentował do tej pory informacji _ Wiadomości _, bo jest zobowiązany do zachowania tajemnicy toczącego się śledztwa, nie może też mówić o procedurach, bo są tajne.

bEhzSZuL

Rzecznik przyznaje, że BOR próbował zorganizować spotkanie z kierownictwem TVP w sprawie materiałów _ Wiadomości _, ale nie doszło ono do skutku.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA BOR:

Według informacji _ Wiadomości _ oficerowie BOR pół godziny po katastrofie dojechali z Katynia na smoleńskie lotnisko. BOR podkreśla, że jest to świadome manipulowanie informacją, bo zacytowano zeznania oficerów, którzy czekali w Katyniu, a takie było ich zadanie, generalizując, że oznacza to w ogóle nieobecność ludzi BOR na lotnisku.

Tymczasem - jak podkreśla major Aleksandrowicz - BOR tam był. Rzecznik tłumaczy, że kilka minut po katastrofie oficer BOR był już przy wraku, wcześniej, gdy usłyszał huk, pojechał samochodem na koniec pasa, bo we mgle nie widział, co się stało. Funkcjonariusze, którzy przyjechali z Katynia, znaleźli się na miejscu katastrofy w ciągu pół godziny i brali udział w zabezpieczeniu ciała prezydenta.

bEhzSZuR
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rodziny;ofiar;domagaja;sie;miedzynarodowego;sledztwa,42,0,677418.html) Rodziny ofiar domagają się międzynarodowego śledztwa Apel o powołanie międzynarodowej komisji poparło 270 tys. osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t110806.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;sprawiedliwosci;pogania;rosjan;w;sprawie;smolenska,144,0,675984.html) Minister sprawiedliwości pogania Rosjan w sprawie Smoleńska Kwiatkowski: Powinni zrozumieć, że to wyjątkowe śledztwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;o;lotach;do;katynia;byly;identyczne,135,0,675207.html) Sikorski o lotach do Katynia: były identyczne Szef MSZ podkreśla, że standardy bezpieczeństwa wizyt prezydenta i premiera były takie same.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaostrzenie;kursu;pis;strategia;czy;trauma,191,0,675007.html) Zaostrzenie kursu PiS: strategia, czy trauma? Politycy nie są zgodni w ocenie celów działania Jarosława Kaczyńskiego.
bEhzSZvm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)