Notowania

wybory prezydenckie 2010
07.07.2010 08:18

Borusewicz: Nie tylko Komorowski obiecywał, Kaczyński też

Marszałek Senatu broni deklaracji Bronisława Komorowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Senatu nie zgadza się z zarzutami, że w kampanii wyborczej Bronisław Komorowskiskładał obietnice bez pokrycia, na których realizację nasz kraj nie może sobie pozwolić.

Bogdan Borusewiczzauważył,że również Jarosław Kaczyński składał wiele obietnic.Podkreślił, że w obecnej sytuacji politycznej będzie możliwe przeprowadzenie trudnych reform, w tym finansów publicznych. Marszałek cieszy się, że opozycja zadeklarowała wsparcie.

POSŁUCHAJ BOGDANA BORUSEWICZA:

Marszałek przyznał, że stan finansów publicznych wymaga natychmiastowej reformy, która może okazać się trudna. Nie spodziewa się natomiastgwałtownych zmian w polityce zagranicznej.Uważa, że za prezydentury Bronisława Komorowskiego spotkania z przedstawicielami zagranicy będą zdecydowanie częstsze nić zaLecha Kaczyńskiego.

POSŁUCHAJ BOGDANA BORUSEWICZA:

Po rezygnacji przez Bronisława Komorowskiego z mandatu poselskiego, a zarazem funkcji marszałka Sejmu, obowiązki prezydenta będzie pełnił marszałek Senatu Bogdan Borusewicz - do chwili powołania nowego marszałka Sejmu. Marszałek Bogdan Borusewicz nie zamierza w tym czasie podejmować żadnych ważnych decyzji, takich jak na przykład mianowanie generałów czy stosowanie prawa łaski.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Miedwiediew gratuluje Komorowskiemu ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;gratuluje;komorowskiemu,100,0,640868.html )
* [ Miedwiediew chce zbliżenia Rosjan i Polaków ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;chce;zblizenia;rosjan;i;polakow,47,0,611375.html )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, borusewicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz