Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boston: Kamery zarejestrowały domniemanego sprawcę

0
Podziel się:

Według źródeł w rządzie, na które powołuje się agencja Reutera, nie ustalono jeszcze tożsamości podejrzanego mężczyzny.

Boston: Kamery zarejestrowały domniemanego sprawcę
(EPA/CJ GUNTHER)
bFeLAvIl

Kamery monitoringu zarejestrowały domniemanego sprawcę poniedziałkowego zamachu bombowego, do którego doszło podczas maratonu w Bostonie - poinformowała w środę telewizja CNN. Nikogo jednak dotychczas nie zatrzymano.

Według źródeł w rządzie, na które powołuje się agencja Reutera, nie ustalono jeszcze tożsamości podejrzanego mężczyzny. Reuters podał, że nie dokonano na razie żadnych zatrzymań w związku z poniedziałkowym zamachem, w którym zginęły trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych.

Wcześniej telewizja CNN poinformowała, że zatrzymano domniemanego sprawcę. Stacja powoływała się na dwa źródła policyjne. Według nich mężczyznę niosącego torbę zarejestrowały kamery monitoringu przed wybuchem.

bFeLAvIn

Po pewnym czasie telewizja zdementowała jednak doniesienia o zatrzymaniu.

Prokuratura w Bostonie też oświadczyła, że nie zatrzymano żadnego podejrzanego w związku z atakiem - podała agencja Reutera, powołując się na rzeczniczkę biura prokuratora w Bostonie Brandy Donini-Melanson.

FBI wydało oświadczenie, w którym zaapelowało do mediów, by "zachowały ostrożność i próbowały weryfikować informacje oficjalnymi kanałami" przed podawaniem ich do wiadomości publicznej.

Według Reutera wkrótce po podaniu przez media błędnych informacji o zatrzymaniu siły bezpieczeństwa ewakuowały budynek sądu w Bostonie.

bFeLAvIt

W środę po południu budynek musieli opuścić wszyscy pracownicy oraz dziennikarze. Na miejsce przybyła straż pożarna i policjanci z psami. Służby porządkowe nakazały oddalić się od budynku ludziom zebranym na ulicy. Nie podano powodów ewakuacji ani żadnych dodatkowych informacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch na maratonie: Saudyjski student zachowywał się dziwnie Jego mieszkanie zostało przeszukane - ujawnił szef komisji bezpieczeństwa wewnętrznego.
Zamach w trakcie maratonu w Bostonie? Są ofiary Dwa ładunki eksplodowały niedaleko mety zawodów, w których udział brało 27 tysięcy ludzi. W biegu startowało 30 Polaków. Prezydent Obama wystąpił z telewizyjnym orędziem.
Przełom w śledztwie bostońskim. Mają sprawcę? Amerykańskie media informują, że podejrzany o podłożenie ładunków wybuchowych został zidentyfikowany.
bFeLAvIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)