Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bractwo Muzułmańskie zakazane. Zakończy działalność?

0
Podziel się:

Bractwo napisało na Twitterze, że zawsze będzie obecne, nawet jeśli zostanie rozwiązane.

Żołnierze przed salą sądową w Kairze w trakcie procesu Bractwa
Żołnierze przed salą sądową w Kairze w trakcie procesu Bractwa (PAP/EPA/AHMED ASSADI)
bEDtYKlh

Egipski sąd zakazał działalności Bractwa Muzułmańskiego. Organizacja potępiła tę decyzję, określając ją jako_ korupcyjną i motywowaną politycznie. _

Bractwo napisało na Twitterze, że _ zawsze będzie obecne, nawet jeśli zostanie rozwiązane. - Bractwo Muzułmańskie jest częścią egipskiego społeczeństwa. Korupcyjna i motywowana politycznie decyzja prawna nie może tego zmienić _ - napisali działacze tej radykalnej organizacji.

Sąd zakazał dziś działalności Bractwa i wszelkich powiązanych z nim organizacji, a także skonfiskował jego aktywa. Decyzja ta może zostać uchylona przez sąd wyższej instancji.

bEDtYKlj

Bractwo Muzułmańskie zaczęło legalnie działać po obaleniu prezydenta Hosniego Mubaraka w 2011 roku. Stało się wtedy jedną z głównych sił politycznych Egiptu. Gdy w lipcu tego roku wojsko obaliło związanego z Bractwem prezydenta Mohammeda Mursiego, organizacja wystąpiła w jego obronie. W sierpniu wojsko krwawo stłumiło protesty Bractwa w Kairze i aresztowało około dwóch tysięcy jego działaczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieudany zamach na szefa MSW Egiptu Zamach nastąpił w kairskiej dzielnicy Nasr City, określanej jako bastion Bractwa Muzułmańskiego
Demonstracje w Egipcie. Tłumy ludzi na ulicach To druga taka manifestacja w ciągu ostatnich czterech dni.
Są wyroki dla Bractwa w Egipcie Są to pierwsze wyroki skazujące członków Bractwa od aresztowania i obalenia 3 lipca przez armię prezydenta Mursiego.
bEDtYKlK
KOMENTARZE
(0)