Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Broń chemiczna w Syrii. Eksperci ONZ już w Damaszku

0
Podziel się

Specjaliści mają ustalić, czy broń taka została użyta w syryjskiej wojnie domowej.

Na zdj. Baszar al-Asad
Na zdj. Baszar al-Asad (AP/Fotolink/East News)
bEsakwQB

Misja specjalistów ma potrwać około dwóch tygodni. O stosowanie broni chemicznej oskarżają się nawzajem reżim prezydenta Baszara al-Asada i walczący z nim powstańcy.

W czerwcu Stany Zjednoczone poinformowały o użyciu broni chemicznej na małą skalę. Miała to być _ czerwona linia _, po przekroczeniu której Waszyngton miał wziąć pod uwagę możliwość interwencji w Syrii. Żadne decyzje jednak nie zapadły.

Według danych ONZ, od marca 2011 roku, kiedy wybuchło powstanie przeciwko Baszarowi al-Asadowi, zginęło w Syrii ponad 90 tysięcy ludzi. Około 3 milionów Syryjczyków uciekło przed wojną z kraju.

bEsakwQD
Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą ONZ w Syrii, polecieli więc do Turcji Tam obserwatorzy będą zbierać informacje na temat używania takiej broni w syryjskiej wojnie domowej - pisze agencja Reuters.
Była broń chemiczna w Syrii? Są dowody Brytyjska telewizja BBC twierdzi, że ma dowody na użycie broni chemicznej przez siły syryjskiego reżimu.
Zaskakująca decyzja Rosji w sprawie konfliktu Przywódcy USA i Rosji uzgodnili, że zorganizują rozmowy pokojowe w sprawie Syrii, ale nie wiedzą gdzie, ani na jakich warunkach.
bEsakwRe
KOMENTARZE
(0)