Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brown: Globalna gospodarka zależy od Afryki

0
Podziel się:

Miejsca pracy zależą od konsumentów tego kontynentu.

Brown: Globalna gospodarka zależy od Afryki
(Komisja Europejska)
bEEpjlgB

Były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown powiedział podczas wystąpienia w Kampali, stolicy Ugandy, że przyszłość światowej gospodarki zależy od rozwoju Afryki

Brown wykorzystał swe pierwsze ważne wystąpienie, od momentu złożenia urzędu premiera, do podkreślania roli, jaką Afryka może odegrać w tym stuleciu.

_ - Przyszły rozwój światowej gospodarki, przyszłe miejsca pracy będą zależały od wykorzystania produkcyjnego potencjału i potrzeb konsumentów tego kontynentu _ - powiedział Brown podczas spotkania z ugandyjskimi politykami.

bEEpjlgD

Były premier podkreślił, że rozwój Afryki jest alternatywą dla _ dekady spowolnionego globalnego rozwoju _.

Brown dodał, że wsparcie dla Afryki nie może się ograniczać do pomocy dla ubogich, lecz powinno w coraz większym stopniu polegać na stymulowaniu wzrostu sektora prywatnego na kontynencie. Poinformował też, że on sam zaangażował się już wraz z grupą ekspertów w projekt kampanii, która ma na poszerzyć dostęp do internetu w Afryce. Obecnie tylko 1 proc. populacji kontynentu ma dostęp do sieci.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t90262.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rekordowa;zbiorka;na;rzecz;haiti;i;afryki,76,0,582732.html) Rekordowa zbiórka na rzecz Haiti i Afryki Przez weekend w Danii udało się zebrać ponad 130 milionów koron, czyli 17,5 miliona euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t82331.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afrykanski;potentat;dzwiga;sie;z;recesji,72,0,560456.html) Afrykański potentat dźwiga się z recesji W III kwartale gospodarka Republiki Południowej Afryki powróciła na ścieżkę wzrostu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t82168.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/liczba;mieszkancow;afryki;przekroczyla;miliard,133,0,558725.html) Liczba mieszkańców Afryki przekroczyła miliard Według Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych cały glob zamieszkuje 6,8 mld ludzi.
bEEpjlhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)