Notowania

usa
29.10.2013 06:20

Brytyjski haker włamywał się do amerykańskich sieci rządowych

28-letni Brytyjczyk Lauri Love został aresztowany w Anglii w związku ze stawianymi mu w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zarzutami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(zmeel/iStockphoto)

28-letni Brytyjczyk Lauri Love został aresztowany w Anglii w związku ze stawianymi mu w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zarzutami hakerskich włamań do rządowych sieci komputerowych USA - poinformowały władze obu państw.

Według nich Love wraz ze swymi trzema wspólnikami penetrował tysiące systemów, w tym te, które obsługują podległą Pentagonowi Agencję Obrony Przeciwrakietowej (MDA), Korpus Saperów Armii USA, Państwową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) oraz będącą resortem rządu Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Sprawcy mieli kraść poufne dane i zakłócać działanie systemów.

Poza Lovem, zarzuty w tej sprawie postawiono dwóm Australijczykom i Szwedowi. Ich tożsamości na razie nie ujawniono.

Love został zatrzymany w ubiegły piątek w swym domu w wiosce Stradishall w hrabstwie Suffolk, około 110 kilometrów na północny wschód od Londynu. Aresztowania dokonali funkcjonariusze Państwowej Agencji do Spraw Przestępczości (NCA). Podejrzanego wypuszczono następnie na wolność za kaucją, co ma obowiązywać do lutego przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera PRISM. Szefostwo NSA na celowniku? - _ Prezydent Barack Obama ma pełne zaufanie do szefa NSA generała Keitha Alexandra i jego podwładnych _- zapewnił rzecznik Białego Domu Jay Carney.
To koniec dobrych stosunków Francji i USA? Dziennik Le Monde podał, powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, że NSA w ciągu miesiąca dokonała ponad 70 mln zapisów danych dotyczących rozmów telefonicznych Francuzów.
Haker wykradł dane 2 mln klientów Vodafone Łupem hakera padły nazwiska, daty urodzenia, adresy oraz informacje o płci, kodach bankowych i numerach kont.
Luka, która zagraża internautom Decyzja NSA wzbudziła dyskusje wśród osób związanych z branżą internetową. Pojawiły się m.in. opinie, że pozwoli to na ściganie osób, które zamieszczają obraźliwe wpisy na forach internetowych.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz