Notowania

pogoda
28.07.2012 16:36

Burze nad Polską już dziś po południu. Zobacz gdzie

Już dziś po południu przez cały kraj przejdą gwałtowne burze. Wiatr może dochodzić do 90 km/h.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Chochołowski)

*Dziś po południu niemal w całym kraju należy spodziewać się burz . Ostrzeżenie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. *

Synoptyk IMGW Anna Nemec podkreśla, że lokalnie burze mogą być intensywne. Miejscami może pojawić się grad oraz silny wiatr.

- _ Burzom towarzyszyć będą porywy wiatru do 60-70 km/h, ale miejscami mogą być one silniejsze i dochodzić nawet do 90 km/ - _ mówi ekspert.

Przed burzami ostrzegają również ratownicy TOPR. W Tatrach panują bardzo dobre warunki, a na szlakach tłumy turystów. Dyżurny ratownik TOPR Marcin Witek przestrzega przed zdradliwą pogodą i apeluje o rozsądek przy planowaniu górskich wycieczek.

- _ Z samego rana jest bardzo ładnie, idealna pogoda na piesze wycieczki, ale po południu zapowiadane są przelotne opady deszczu i na pewno burze. Dlatego trzeba rozsądnie zaplanować jakąś krótszą trasę ze względu na takie warunki _ - mówi Marcin Witek.

Ratownicy przestrzegają, że burze w górach są bardzo niebezpieczne. Wczoraj w Pieninach ratownicy GOPR odnaleźli ciała czwórki turystów, którzy prawdopodobnie zostali śmiertelnie porażeni piorunem.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiej ulewy nie widzieli od 60 lat. Są ofiary W samym Pekinie zginęło 10 osób. Jest to największa ulewa, jaka nawiedziła stolicę Chin od 60 lat.
Wypłacili już ponad 2,7 mln zł. Będzie więcej Dziś wypłata kolejnych zasiłków pomocy doraźnej dla poszkodowanych podczas nawałnic i burz na północy Polski.
Tak tornada szalały nad Polską. Oto bilans Zapomogi dla poszkodowanych będą wypłacane jeszcze dziś. Ma to być kwota około 6 tysięcy złotych.
Tagi: pogoda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz