Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cameron chce przyspieszyć wycofywanie z Afganistanu

Według niego, Wielka Brytania wycofa w przyszłym roku z Afganistanu 500 żołnierzy, zmniejszając w ten sposób swój kontyngent do 9 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Odwiedzający przed Bożym Narodzeniem żołnierzy w Afganistanie brytyjski premier David Cameron zasygnalizował, że jest za większym wycofaniem wojsk brytyjskich w 2013 r., a nie bezpośrednio przed wyznaczonym na schyłek 2014 zakończeniem operacji bojowych.

_ - Między sojusznikami trwają obecnie rozmowy, jak dokładnie postępuje przenoszenie (odpowiedzialności za bezpieczeństwo na stronę afgańską) i jaki jest właściwy sposób zmniejszenia liczebności wojsk między rokiem 2012 i 2014 _ - powiedział Cameron towarzyszącym mu dziennikarzom.

_ - Nie chcę być świadkiem znacznego spiętrzenia (wycofywania wojsk) w 2014 roku. Nie sądzę, by było to praktyczne, ale też nie sądzę, byśmy akurat teraz musieli podejmować twarde i szybkie decyzje w sprawie tego, jakie mamy tutaj mieć siły w roku 2013 lub 2014 _ - dodał szef brytyjskiego rządu.

Według niego, Wielka Brytania wycofa w przyszłym roku z Afganistanu 500 żołnierzy, zmniejszając w ten sposób swój kontyngent do 9 tys.

Cameron miał pierwotnie zamiar odwiedzić główną brytyjską bazę Camp Bastion w niespokojnej prowincji Helmand na południu Afganistanu, ale uniemożliwiła to burza piaskowa. Dlatego samolot premiera wylądował na lepiej wyposażonym pod względem nawigacyjnym lotnisku sił międzynarodowych w Kandaharze. Cameron spotkał się z 400-osobową grupą stacjonujących tam brytyjskich żołnierzy.

Czytaj więcej o wydarzeniach w Wielkiej Brytanii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t89995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skandal;w;wielkiej;brytanii;zwalniaja;rannych;zolnierzy,252,0,965372.html) Przez pracę stracili zdrowie, teraz ich zwolnią Po pierwszej rundzie zwolnień, która dotknie 7 tysięcy osób, w następnej, do 2015 roku, odejść ma10 tysięcy żołnierzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t160748.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wycofac;brytyjczykow;z;afganistanu;protestuja;w;10;rocznice;rozpoczecia;wojny,79,0,932175.html) Assange demonstruje w 10. rocznicę wojny Mimo mroźnej pogody ponad tysiąc ludzi zebrało się w południe na antywojennej demonstracji na londyńskim Trafalgar Square, by zaprotestować przeciwko wojnie w Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t152998.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brytyjczycy;spiskowali;z;talibami;to;pierwszy;przypadek,217,0,878297.html) Spiskowali z talibami. To pierwszy przypadek Brytyjskie siły zbrojne aresztowały w Afganistanie dwóch Brytyjczyków, podejrzanych o współpracę z talibami.
Tagi: wycofanie wojsk z afganistanu, david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz