Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w afryce
19.03.2011 17:06

Cameron: Czas przejść do czynów!

Europa zdecydowała, że trzeba rozpoczynać działania wojskowe w Libii. Daje jednak Kaddafiemu jeszcze szansę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Brytyjski premier David Cameron oświadczył w Paryżu, że nadszedł czas, by w Libii _ przejść do czynów _, aby zapobiec kolejnym ofiarom wśród ludności cywilnej. *

Cameron udzielił wywiadu brytyjskim stacjom BBC i SkyNews na zakończenie nadzwyczajnego szczytu zwołanego przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

_ - To sam Kaddafi tego chciał. On okłamał społeczność międzynarodową, obiecał zawieszenie broni i złamał to zobowiązanie _ - mówił szef brytyjskiego rządu.

Podkreślił, że Kadafi w dalszym ciągu brutalnie obchodzi się z własnymi obywatelami, dlatego nadszedł czas, by _ przejść do czynów _. - _ To musi stać się jak najszybciej, musimy zrealizować wolę ONZ, nie możemy pozwolić na dalsze mordowanie cywilów _ - dodał Cameron.

Bardziej powściągliwa po szczycie była Angela Merkel. Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że światowe mocarstwa są jednomyślne co do tego, iż przemoc w Libii musi się zakończyć. Potwierdziła jednak, że jej kraj nie będzie brał udział w akcji o charakterze militarnym.

Ciężar ataku na siły Kaddafiego wzięła na siebie również Francja.To samoloty tego kraju patrolują już powietrze nad Libią.Prezydent tego kraju Nicolas Sarkozy powiedział jednak, że jeśli dyktator natychmiast podporządkuje się woli Koalicji, uniknie ataku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t132536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cameron;dumny;ze;sprzedazy;broni;na;wschod,77,0,776269.html) Cameron dumny ze sprzedaży broni na Wschód Wielka Brytania wniosła swój wkład w podsycanie destabilizacji na Bliskim Wschodzie, przyznaje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t85215.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjczycy;obawiaja;sie;kolejnej;recesji,132,0,671620.html) Brytyjczycy obawiają się kolejnej recesji Wprowadzone przez rząd Camerona cięcia zagrażają wzrostowi gospodarczemu.
Tagi: zamieszki w afryce, cameron, wielka brytania, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz