Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ranking miliarderów
08.03.2012 06:25

Carlos Slim Helu zdetronizował Gatesa na liście miliarderów

Meksykański potentat branży telekomunikacyjnej Carlos Slim, po raz trzeci z rzędu zdetronizował na liście miliarderów magazynu Billa Gatesa (61 mld USD) i Warrena Buffetta (44 mld USD).

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum//CC/Flickr)

Meksykański potentat branży telekomunikacyjnej Carlos Slim Helu, którego majątek szacuje się na 69 mld dolarów, po raz trzeci z rzędu zdetronizował na liście miliarderów magazynu _ Forbes _ Billa Gatesa (61 mld USD) i Warrena Buffetta (44 mld USD).

72-letni Slim zawdzięcza to przede wszystkim dochodom z telekomunikacji, ale jego interesy obejmują również inne branże. W ostatnich latach przejął duże pakiety akcji za granicą, m.in. zwiększył swoje udziały w firmie wydającej _ New York Times _ i _ Boston Globe _.

Pod względem liczby miliarderów nadal królują Stany Zjednoczone, w których jest ich 425. Na drugie miejsce wysforowała się Rosja z 96 miliarderami, spychając na trzecią pozycję Chiny (kontynentalne) z 95 miliarderami. Wśród miast najwięcej miliarderów mają Moskwa - 78, Nowy Jork - 58 i Londyn - 39.

Na tegorocznej liście figuruje 1226 miliarderów. Przeciętna fortuna miliardera wynosi 3,7 mld dolarów. Spośród Polaków Jan Kulczyk z 2,7 mld dolarów jest 442. na liście _ Forbesa _, a Leszek Czarnecki z 1,3 mld dolarów - 960.

Czytaj o najbogatszych ludziach na świecie w Money.pl
Carlos Slim Helu stracił prawie 7 miliardów dolarów Za sprawą szalejących indeksów giełdowych majątek meksykańskiego miliardera stopniał o prawie 10 procent. Dużo mniejszą stratę zaliczył Bill Gates i Warren Buffett.
Największe fortuny należą do mężczyzn Mężczyźni mają większe szanse na zdobycie majątku. Tak przynajmniej mogłoby wynikać z listy najbogatszych ludzi. W pierwszej dziesiątce przeważają mężczyźni, a wśród nich znalazła się tylko jedna kobieta, która i tak majątek odziedziczyła po mężu.
Chińscy bogacze nie chcą się dzielić z biednymi Chińscy bogacze nie oszczędzają na przyjemnościach. Na Chiny przypada tylko 5 procent obrotu Pepsi, ale aż 20 procent obrotu producenta artykułów luksusowych Richemond.
Tagi: ranking miliarderów, miliarderzy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz