Notowania

kuba
19.12.2010 08:59

Castro: Albo dokonamy zmian, albo utoniemy

Prezydent Kuby ostrzega przed balansowaniem nad przepaścią i wzywa do reform.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Kuby Raul Castro, wzywając do przeprowadzenia niezbędnych reform ekonomicznych, powiedział w sobotę, że kraj stoi dziś przed wyborem: _ albo dokonamy zmian, albo utoniemy, ponieważ kończy się czas balansowania nad przepaścią _. *

W dwugodzinnym przemówieniu w Zgromadzeniu Narodowym przedstawił obraz kraju, w którym z powodu _ sekciarstwa i zakłamania _ wśród kierowniczych kadr partii komunistycznej nie były wcielane w życie zalecenia dotyczące reform gospodarczych.

_ - Dla zachowania i umocnienia socjalizmu konieczne są strategiczne zmiany gospodarcze _ - oświadczył Raul Castro._ _

_ - Wielu Kubańczyków pomyliło socjalizm z dotacjami, a równość z egalitaryzmem _ - powiedział szef państwa kubańskiego.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t47210.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/castro;otwiera;kube;na;inwestorow;z;zagranicy,17,0,667153.html) Castro otwiera Kubę na inwestorów z zagranicy
W ostatnich miesiącach nakreślił on program reform polegający na zredukowaniu o pół miliona osób zatrudnienia w sektorze publicznym, przy jednoczesnym popieraniu prywatnej inicjatywy gospodarczej.

Castro zapowiedział przeprowadzenie w dniach 16-19 kwietnia, w 59. rocznicę zwycięskiego odparcia inwazji w Zatoce Świń, kongresu partii komunistycznej.

Prognoza gospodarcza na przyszły rok, którą ogłosił, to wzrost PKB o 3,1 proc. Tegoroczny wzrost wyniesie 2,1 proc.

Brat Raula, historyczny przywódca rewolucji kubańskiej, 84-letni, schorowany Fidel Castro, tym razem nie był obecny na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego.

Prezydent Kuby wyraził ubolewanie, że _ mimo nadziei, jakie wielu łączyło z osobą prezydenta (Baracka) Obamy _, ze strony Stanów Zjednoczonych nie ma _ najlżejszych objawów woli dokonania zmiany w polityce wobec Kuby, nawet jeśli chodzi o wyeliminowanie jej najbardziej irracjonalnego aspektu _. Wskazał trwająca od 48 lat amerykańską blokadę gospodarczą Kuby.

Czytaj w Money.pl

Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz