Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBA prześwietla oświadczenia majątkowe Palikota

0
Podziel się

Palikot: To bardzo dziwna sprawa, tym powinna się zająć skarbówka, a nie specsłużby.

CBA prześwietla oświadczenia majątkowe Palikota
(PAP/Wojtek Jargiło)
bEhsmPVN

Aktualizacja 15:22

Janusz Palikot został dziś wezwany do siedziby CBA w Lublinie. Biuro interesuje się oświadczeniami majątkowymi posła.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę oświadczeń majątkowych posła Janusza Palikota.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział, że kontrolę wszczęto na wniosek urzędu skarbowego w Warszawie.

bEhsmPVP

*POSŁUCHAJ RZECZNIKA CBA: *

Dobrzyński poinformował również, że właśnie z powodu wszczęcia kontroli oświadczeń majątkowych, funkcjonariusze biura poprosili posła Palikota o spotkanie. _ Pan Palikot przyszedł na nie z reprezentującym go adwokatem. Funkcjonariusze poinformowali go o wniosku i wręczyli mu upoważnienie do przeprowadzenia kontroli jego majątku _ - powiedział rzecznik. Dodał, że zawiera ono m.in. pouczenie o prawach, jakie ma kontrolowana osoba.

_ - Zgodnie z przepisami prawnymi CBA może przeprowadzać takie kontrole. W Polsce do składania oświadczeń majątkowych zobowiązanych jest ok. 300 tys. osób. Każda z nich może się liczyć z tym, że jej majątek, na wniosek urzędu skarbowego, będzie sprawdzony przez funkcjonariuszy biura _ - podkreślił Dobrzyński.

W przypadku Palikota kontrola ma objąć oświadczenia z lat 2005-2010. Jak wyjaśnił rzecznik biura, zgodnie z prawem CBA ma na jej przeprowadzenie 3 miesiące, ale można ją przedłużyć do 9 miesięcy.

bEhsmPVV

Pytany o sprawę rzecznik warszawskiej izby skarbowej Mirosław Kucharczyk powiedział jedynie, że ze względu na tajemnicę skarbową nie może nawet ujawnić czy był wniosek o taką kontrolę.

Palikot: Tym powinna się zająć skarbówka, a nie CBA

Sam Palikot poinformował o zaproszeniu go przez funkcjonariuszy CBA podczas spotkania z dziennikarzami w Lublinie. Tłumaczył wówczas, że nie ma pojęcia, dlaczego ma się stawić w biurze, ale po zasięgnięciu opinii prawnika wybierze się do CBA, by dowiedzieć się, _ co knują _.

Po wyjściu ze spotkania z funkcjonariuszami CBA Palikot powiedział dziennikarzom, że powiadomiono go, iż biuro rozpoczęło kontrolę deklaracji majątkowych składanych przez niego w Sejmie. Dodał, że zdziwiły go dwie rzeczy: _ że w ogóle mi tego nie powiedziano we wcześniejszych próbach (kontaktu) i że w ogóle robi to CBA, bo do tej pory zwyczajowo jednak było tak, że kontrolą prawdziwości oświadczeń majątkowych posłów zajmuje się urząd skarbowy, izba skarbowa czy urząd kontroli skarbowej _.

bEhsmPVW
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;stawia;warunki;i;grozi;odejsciem;z;po,110,0,674158.html) Palikot stawia warunki i grozi odejściem z PO Poseł chce reformować partię. Jeśli mu się nie uda, założy własne stowarzyszenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t103215.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;donosi;na;posla;pis;podzegal;do;zabicia;mnie,77,0,651597.html) Palikot donosi na posła PiS: Podżegał do zabicia mnie Chodzi o wywiad Adama Hofmana dla jednej z gazet.
bEhsmPWq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)