Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cerkiew modli się za "dzieciobójczynie"

0
Podziel się:

Akcją pod hasłem "Białoruś - za życiem!" białoruska Cerkiew prawosławna zwróciła uwagę na problem aborcji na Białorusi.

Cerkiew modli się za "dzieciobójczynie"
(selensergen/iStockphoto)

Akcją pod hasłem _ Białoruś - za życiem! _ białoruska Cerkiew prawosławna zwróciła dziś uwagę na problem aborcji na Białorusi. W cerkwi świętych Piotra i Pawła w Mińsku odmówiono specjalną modlitwę, a następnie odbył się okrągły stół dla dziennikarzy.

Po zakończeniu modlitwy o wybaczenie grzechu dzieciobójstwa i o wykorzenienie grzechu aborcji w białoruskim społeczeństwie została wręczona nagroda prawosławnej wiernej, prowadzącej z przyszłymi małżonkami i młodzieżą rozmowy na temat aborcji i środków antykoncepcyjnych. W trakcie okrągłego stołu zastanawiano się nad tym, co można zrobić, by ograniczyć liczbę aborcji na Białorusi.

_ - Aborcja to wielki problem związany przede wszystkim z tym, że bolszewicy właśnie w naszym kraju po raz pierwszy na świecie zalegalizowali aborcję na życzenie kobiety _ - podkreślił szef istniejącego od roku Centrum Ochrony Macierzyństwa i Wartości Rodzinnych białoruskiej Cerkwi prawosławnej ojciec Dźmitry Hrycenka.

Jak zaznaczył, na Białorusi zdążyło już wyrosnąć kilka pokoleń ludzi uważających, że aborcja nie jest grzechem. - _ Zmiana świadomości naszego społeczeństwa to jedno z głównych zadań całego ruchu ochrony życia poczętego _ - podkreślił o. Hrycenka.

Według danych głównego urzędu statystycznego Biełstat na Białorusi wykonano w 2011 roku 26860 aborcji. Ich liczba stopniowo spada - w 2000 roku na przerwanie ciąży zdecydowało się 121900 kobiet, a w 2010 roku - 27660. Ale na 1000 kobiet w wieku rozrodczym nadal przypada 13,2 aborcji.

Aborcja na życzenie kobiety wciąż jest na Białorusi legalna. W ubiegłym roku Cerkiew prawosławna wraz z Kościołem katolickim wystąpiły z postulatem wprowadzenia do ustawodawstwa zmian, które ograniczyłyby liczbę aborcji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/m190300.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowicka;ustawa;antyaborcyjna;obowiazuje;od;20;lat,212,0,1227476.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ta ustawa ma 20 lat. Skutki są bardzo poważne Jej skutki to rozwój podziemia aborcyjnego, utrudniony dostęp do antykoncepcji, brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach - mówiła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/m116620.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/irlandia;dopusci;aborcje;pod;pewnymi;warunkami,155,0,1218459.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Irlandia dopuści aborcję. Ale stawia warunki Decyzja jest następstwem wielkiego poruszenia irlandzkiej opinii przypadkiem 31-letniej Savity Halappanavar, która zmarła w 17. tygodniu ciąży w cztery dni po poronieniu, wskutek posocznicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/m202121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/aborcja;w;polsce;coraz;wiecej;zabiegow,224,0,1218016.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Coraz więcej zabiegów przerywania ciąży W 2011 r. zarejestrowano 669 aborcji, o 28 więcej niż w 2010 r. Najwięcej - 620 zabiegów - przeprowadzono ze względu na upośledzenie płodu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)