Notowania

Przejdź na
japonia
11.02.2012 08:09

Cesarz Akihito w szpitalu. Przejdzie badania serca

Wizyta nie jest nagła, ma związek z wykrytym u władcy rok temu niedokrwieniem serca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

78-letni cesarz Japonii Akihito przejdzie badania kardiologiczne - powiadomiła agencja Kyodo. Wizyta nie jest nagła, ma związek z wykrytym u władcy rok temu niedokrwieniem serca. Akihito (na zdjęciu) ma pozostać w szpitalu do jutra.

Cesarz w ostatnich latach cierpiał na różne problemy zdrowotne. W listopadzie ubiegłego roku został hospitalizowany na trzy tygodnie. W 2003 r. przeszedł operację nowotworu prostaty. Ostatnio ograniczył oficjalne obowiązki, ale stan jego zdrowia wydawał się dobry.

Otwartość, jaka w 2003 r. towarzyszyła hospitalizacji władcy, była zerwaniem z długą tradycją ukrywania przez dwór cesarski wszelkich chorób i kuracji członków rodziny panującej. Kiedy w 1989 r. u ojca obecnego cesarza, Hirohito, wykryto nowotwór jelita, dwór cesarski podał, że ma wrzody, a prawdę ujawniono dopiero po jego śmierci.

Zgodnie z japońską powojenną konstytucją, rodzina cesarska nie ma oficjalnej władzy i jej rola ma znaczenie symboliczne. Jednak cesarz Akihito cieszy się w swoim kraju powszechnym szacunkiem.

Czytaj więcej o wydarzeniach w Japonii
W slipach chciał się spotkać z cesarzem 30-latek przepłynął fosę okalającą pałac w Tokio. Miał nadzieję na spotkanie z cesarzem Akihito.
Po raz pierwszy od 31 lat mają deficyt handlowy W 2011 roku japoński eksport spadł o 2,7 proc., natomiast import wzrósł o 12 procent.
Dołączą do sankcji wobec Iranu, ale za... Japonia chce przekonać Waszyngton, aby japońskie banki - mimo amerykańskich sankcji - mogły prowadzić transakcje z bankiem centralnym Iranu.
Tagi: japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz