Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińczycy mieli internetowy dostęp do tajemnic USA

0
Podziel się:

Jedna z chińskich firm mogła doprowadzić do kryzysu przypadkowo.

Chińczycy mieli internetowy dostęp do tajemnic USA
(kevindooley/CC/Flickr.com)

Chińczycy mogli mieć w tym roku dostęp do tajnych witryn internetowych w USA. Takiego zdania jest amerykański rząd, który opublikował specjalny raport w tej sprawie.

Zdarzenie miało miejsce w kwietniu. Raport ekspertów Białego Domu stwierdza, że przez 18 minut ruch internetowy dający dostęp do tajnych rządowych portali odbywał się przez Chiny. Przyczyną były zakłócenia w tzw. Protokole Informowania o Trasach, który służy do obliczania najprostszej trasy do celu.

Zdaniem waszyngtońskich inżynierów winny jest chiński koncern China Telecom, który wysłał niewłaściwe informacje dotyczące ruchu internetowego. Nie jest jednak jasne, czy było to działanie celowe, czy przypadkowe. Narażone były witryny amerykańskiego senatu, ministerstwa obrony, departamentu handlu oraz NASA.

O zagrożeniu atakami elektronicznymi mówi się w USA ostatnio coraz głośniej. W tym tygodniu sekretarz obrony Robert Gates ostrzegł, że w przyszłości będą one stanowić bardzo poważne zagrożenie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t46571.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/afera;szpiegowska;rio;tinto;kolejne;oskarzenia,10,0,519178.html) Afera szpiegowska Rio Tinto. Kolejne oskarżenia Chiny uważają, że przez pracowników koncernu straciły 100 miliardów dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t79364.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chiny;i;usa;tocza;boj;o;karty;kredytowe,196,0,604356.html) Chiny i USA toczą bój o karty kredytowe Visa, Mastercard i American Express skarżą się na brak dostępu do rynku. Sprawa ma trafić do WTO.
internet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)