Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chińczycy o Wielkiej Brytanii. "To żadna potęga"

0
Podziel się

David Cameron zabiega obecnie o kontrakty gospodarcze z Chinami.

Chińczycy o Wielkiej Brytanii. "To żadna potęga"
(PAP/EPA)
bCZzaHpN

Nie przeszkadza mu nawet to, że w trakcie jego pobytu, jedna z głównych gazet przypuściła mało elegancki atak na Wielką Brytanię.

Tuba komunistycznych władz - dziennik _ Global Times _- w dość bezpośredni i jednoznaczny sposób podsumował wizytę Camerona w Państwie Środka. - _ Administracja Camerona powinna zrozumieć, że w oczach Chińczyków Wielka Brytania nie jest potęgą.To tylko stare europejskie państwo nadające się do podróży lub studiowania tam. Chińczycy coraz częściej myślą o Wielkiej Brytanii właśnie w ten sposób _ - napisał Global Times.

Mocne słowa nie uraziły jednak brytyjskiego premiera. David Cameron w odpowiedzi na komentarz chińskiej gazety stwierdził, że woli skupić się na faktach i liczbach, a te świadczą o zwiększającej się wymianie gospodarczej Chin i Wielkiej Brytanii.

bCZzaHpP

Chińczycy nie mogą zapomnieć Cameronowi, że zdając sobie sprawę z politycznych reperkusji w stosunkach z Chinami, w ubiegłym roku spotkał się z Dalajlamą. Tego typu spotkania Pekin uznaje za _ mieszanie się w wewnętrzne sprawy Chin _.

Czytaj więcej w Money.pl

bCZzaHqq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)