Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińczycy pomogą Ukraińcom przy EURO 2012

0
Podziel się:

Rząd Ukrainy chce uzyskać od Chińczyków miliard dolarów pożyczki.

Chińczycy pomogą Ukraińcom przy EURO 2012
(PAP/EPA)

Rząd Ukrainy szuka zagranicznych kredytów na przygotowanie infrastruktury dla finałów piłkarskich mistrzostw Europy, Euro 2012 - donosi kijowska gazeta _ Dieło _.

na zdjęciu Hryhorij Surkis szef ukraińskiego komitetu organizacyjnego EURO 2012

Władze rozmawiają na ten temat z Chińczykami, od których chcą uzyskać miliard dolarów pożyczki, oraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, ze strony którego liczą na kredyt w wysokości 300 milionów euro.

Ukraińcy oczekują także, że już w lipcu Bank Światowy podejmie decyzję o wydzieleniu 400 milionów euro, niezbędnych na modernizację trasy z Kijowa do Charkowa.

ZOBACZ TAKŻE:

Według _ Dieła _, kredyty od chińskich instytucji finansowych także będą skierowane na budowę dróg. Dziennik uważa, że ich uzyskanie jest możliwe pod warunkiem, że inwestycje drogowe będą realizowane przez firmy z Chin.

Pieniądze z EBI Ukraina chciałaby przeznaczyć na budowę nowych terminali na lotniskach w Doniecku i Lwowie, oraz rozwój dróg i transportu miejskiego w czterech miastach, które będą gospodarzami Euro 2012.

Raport Money.pl
*W trakcie Euro kibice zostawią w Polsce tylko 146 mln euro * W 2012 roku odwiedzi nas od 50 do 400 tysięcy kibiców. Jak wyliczył Money.pl zostawią u nas co najwyżej 146 mln euro, wpływy UEFA będą dziesięciokrotnie wyższe. Sięgną 1,460 mld euro. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)