Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki usa-chiny
08.05.2013 08:19

Chiny okrzyknęły USA "imperium hakerskim"

Chiny oskarżyły w środę USA o sianie niezgody w regionie dalekowschodnim i nazwały je prawdziwym imperium hakerskim w reakcji na raport Pentagonu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

*Chiny oskarżyły w środę USA o sianie niezgody w regionie dalekowschodnim i nazwały je _ prawdziwym imperium hakerskim _ w reakcji na raport Pentagonu, zarzucający Pekinowi posługiwanie się szpiegostwem dla zmodernizowania swych sił zbrojnych. *

Raport ten, po raz pierwszy informujący o włamywaniu się Chińczyków do amerykańskich wojskowych sieci komputerowych, chińskie ministerstwo spraw zagranicznychspraw zagranicznych nazwało dzień wcześniej bezpodstawnym.

Chiński dziennik wojskowy _ Jiefangjun Bao _ uznał w środę raport za _ poważną ingerencję w sprawy wewnętrzne Chin _. _ Promowanie "teorii chińskiego zagrożenia militarnego" może zasiać niezgodę między Chinami i innymi krajami, w szczególności w ich stosunkach z sąsiadami _ - napisała gazeta w komentarzu, zamieszczonym na stronie internetowej ministerstwa obrony.

Dziennik zaznaczył, że USA _ roztrąbiły zagrożenie militarne ze strony Chin dla promowania swych krajowych grup interesów i handlarzy bronią _ i wyraził opinię, że _ amerykańscy producenci broni szykują się do liczenia pieniędzy _.

Poświęcony temu tematowi komentarz znalazł się również w środowym wydaniu dziennika _ Renmin Ribao _. _ Jak wszyscy wiemy, Stany Zjednoczone są prawdziwym "imperium hakerskim" i dysponują rozległą siecią szpiegowską _ - napisał centralny chiński organ prasowy dodając, iż _ w ostatnich latach USA nadal rozbudowywały swe sieciowe narzędzia politycznej działalności wywrotowej przeciwko innym państwom _.

Czytaj więcej w Money.pl
Potężne instytucje w USA zagrożone przez... Chińscy hakerzy w ostatnich latach zaatakowali większość potężnych instytucji w Waszyngtonie - twierdzą eksperci, cytowani dzisiaj przez dziennik Washington Post.
Amerykanie pierwszy raz oskarżają o to Chiny Stany Zjednoczone po raz pierwszy oskarżyły chińskie wojsko o prowadzenie cyberataków na amerykańskie sieci komputerowe.
USA krytykują Chiny i Ukrainę. Oto powody Przedstawiciel USA ds. handlowych (USTR) skrytykował Chiny za rosnące kradzieże amerykańskich tajemnic handlowych, a także Ukrainę za piractwo praw autorskich.
Tagi: stosunki usa-chiny, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz