Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiny: Zachodnie media nas szkalują

0
Podziel się:

W ubiegłym roku Chiny uznały artykuł w New York Timesie na temat fortuny, jaką zgromadziła rodzina ówczesnego premiera Chin Wena Jiabao (2,7 mld dol.) za kampanię oszczerstw.

Chiny: Zachodnie media nas szkalują
(Xinhua News/East News)

Zachodnie media szkalują i demonizują Chiny, propagują kolorowe rewolucje, ponieważ z urazą patrzą na to, jak prosperuje komunistyczny kraj - napisał w środę na łamach _ Renmin Ribao _ (Dziennika Ludowego) prezes chińskiej agencji informacyjnej Xinhua Li Congjun.

_ Niektóre zachodnie siły i media nie chcą widzieć prosperujących, socjalistycznych Chin i dlatego mierzą w nie ostrzem zachodnich wartości _ - napisał Li w swym komentarzu dla dziennika, który jest tubą Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin.

_ Globalna opinia publiczna jest zdominowana przez zachodnie media, a wysiłek Chin, które chcą, by usłyszano ich głos _ okazuje się niewystarczający - uważa szef Xinhuy.

Li nie posłużył się konkretnymi przykładami mediów, które uznaje za nieprzychylne, ale - jak wyjaśnia Reuters - Pekin zawsze był nieufnie nastawiony do mediów europejskich i amerykańskich. W ubiegłym roku Chiny uznały artykuł w _ New York Timesie _ na temat fortuny, jaką zgromadziła rodzina ówczesnego premiera Chin Wena Jiabao (2,7 mld dol.) za _ kampanię oszczerstw _.

Szef Xinhuy wezwał główne chińskie media do przeciwstawiania się _ nieprawdziwym doniesieniom _ z Zachodu, co ma być też elementem walki Państwa Środka o uzyskanie lepszej pozycji na scenie światowej.

_ Musimy być nadal kreatywni w naszej zagranicznej propagandzie (...), aby pozytywnie przedstawiać politykę i stanowisko partii oraz rządu _ - napisał Li.

Reuters przypomina, że Chiny zainwestowały wielkie sumy w propagowanie na świecie swego punktu widzenia, w tym w anglojęzyczną telewizję informacyjną; wciąż też uważają, że zachodnie kraje są uprzedzone do chińskich władz.

Li proponuje też lepsze wykorzystywanie mediów społecznościowych: _ Jeśli nie będziemy efektywnie zarządzali nowymi mediami, to terytorium zajmą inni, a to będzie zagrożeniem dla naszej dominującej roli w sterowaniu opinią publiczną _.

Czytaj więcej w Money.pl
Obowiązkowe kursy marksizmu dla dziennikarzy Rząd Chin zobowiązał wszystkich dziennikarzy do uczęszczania na kursy marksizmu. Uzasadniono to niedostateczną jakością materiałów na tematy polityczne w chińskich mediach.
Chiny dołączyły do wspólnej inicjatywy. Cel? Chiny podpisały wielostronne porozumienie o wzajemnej pomocy administracyjnej w sprawach podatkowych, dołączając tym samym do krajów działających na rzecz zwalczania oszustw podatkowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)